Hodowca psów z Sochaczewa odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

/ 8 komentarzy / 31 zdjęć
Zdjęcia i foto: Hodowca psów z Sochaczewa odpowie za znęcanie się nad zwierzętami Rozboje, napady, przemoc sochaczew
+26

Yorki, pinczery, sznaucery miniaturowe, labradory, maltańczyki. 62 psy i 18 szczeniąt. Wciśnięte w małe klatki, gołębniki. W skandalicznych warunkach. Jeden na drugim. Niemal zagotowane pod blaszanym dachem nagrzanym upalnym słońcem. W dniu wczorajszym na teren pseudo hodowli w Sochaczewie weszli przedstawiciele Fundacji Zielony Pies w asyście policji i prokuratora. Za zgodą Urzędu Miasta Sochaczew, psy zostały zabrane.

 

Odebrane hodowcy psy od wczoraj są pod tymczasową opieką Fundacji Zielony Pies. W interwencji wzięli udział wolontariusze, policjanci, prokurator i pracownicy Urzędu Miejskiego. - Hodowcy postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem oraz groźby karalne - donosi Fundacja Zielony Pies, która doprowadziła do interwencji.  Z postępowania wykluczono powiatowy inspektorat weterynarii.

Fundacja zdecydowała się podjąć kroki w kierunku wyjaśnienia sytuacji w hodowli po otrzymaniu zgłoszenia, iż suki ze szczeniętami przetrzymywane są tu w blaszanym garażu bez możliwości wyjścia na zewnątrz. Spodziewano się znaleźć najwyżej kilka zwierząt. Ostatecznie jednak okazało się, że w niehumanitarnych warunkach przetrzymywane są w sumie 62 psy i 18 szczeniąt w wieku od 8 dni do kilku tygodni. Zwierzęta męczyły się w wielkiej ciasnocie, w ogromnym brudzie, nie wszystkie miały wodę w miskach, jakość jedzenia budzi wielkie wątpliwości.

W tej chwili pieski nie są do adopcji. O ich losie, podobnie jak o losie hodowcy, zdecyduje sąd.


Foto źródło i za zgodą Fundacji Zielony Pies

 

Komentarz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie:


12 września w miejscowości Sochaczew  skończyły się męczarnie 62 psów i 18 szczeniaków, które trafiły do miejsca, gdzie będą mieszkały w godnych warunkach, zapewnioną będą miały pomoc lekarską i obdarzone będą miłością, nikt nie będzie ich traktował jak przedmioty, na których można zarobić pieniądze.

Pod koniec sierpnia pseudo hodowlą zainteresowała się Fundacja Zielony Pies, która uzyskała informacje, że psy przebywają w niewłaściwych warunkach bytowych i dochodzi do znęcania się nad  nimi. 1 września Fundacja zrobiła prowokację i dostała się do wnętrza hodowli, gdzie zrobiła zdjęcia ukazujące, w jak niegodnych warunkach psy są przetrzymywane. W związku z zaistniałą sytuacją fundacja powiadomiła Prokuraturę i Policję. Przybyła na miejsce Prokurator wraz z Policją dokonali przeszukania i sfotografowania posesji. W związku z tym, że zwierzęta przebywały w niewłaściwych warunkach oraz miały niewłaściwą opiekę, która doprowadziła do groźnych chorób zakaźnych, dochodzenie zostało wszczęte przez Prokuraturę. Wobec właściciela hodowli Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu szczególnego znęcania się nad zwierzętami.

12 września o godzinie 10.00 na miejsce hodowli przyjechali Policjanci, przedstawiciel Urzędu Miasta  Sochaczew, Fundacja Zielony Pies, lekarz weterynarii. Na miejscu zastano  Andrzeja M., właściciela posesji, który został przez pracownika Urzędu Miasta zapoznany z decyzją Burmistrza Miasta o czasowym odebraniu od dnia 12.09.2016r. właścicielowi hodowli Mariuszowi. M. 62 psów i 18 szczeniaków oraz przekazaniu pod opiekę Fundacji Zielony Pies, w związku z tym, iż właściciel utrzymywał zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania oraz niewłaściwie się nimi opiekował, doprowadzając do groźnych chorób zakaźnych, grzybiczych i innych prowadzących do ich śmierci.   

Właściciel został wezwany wielokrotnie do otworzenia posesji, aby umożliwić wykonanie czynności służbowych, mężczyzna nie zastosował się do wydawanych poleceń, w związku z tym został zatrzymany za utrudnianie czynności  służbowych.  Na miejsce przybył też właściciel hodowli, który nie rozumiał, że  czynności wykonywane na miejscu są dla dobra zwierząt. Dla mężczyzny liczyły się sprawy finansowe, a nie dobro zwierząt.

Mariusz M.  został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

W obecności pracownika Urzędu Miasta i Fundacji Zielony Pies została otwarta posesja, gdzie przystąpiono do czynności służbowych w postaci oględzin, spisania wszystkich psów oraz ich sfotografowania. Po tych czynnościach psy zostały zabezpieczone przez Fundację Zielony Pies i odwiezione do tej Fundacji.  Z uzyskanych informacji wynika, że dużo z tych zwierząt trafiło do lecznicy, jeden szczeniak labradora niestety zdechł.  

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierząt art. 35 ust 1 i 2.

Wszystkie osoby mające wiedzę o zaniedbaniach, które miały miejsce w tej hodowli proszone są o kontakt z Policją pod nr telefonu 997.                                                                                                                             

 

 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

marcelinamarcelina
0
Mam nadzieję że spotka go zasłużona kara!!! Powinien sam żyć w takich warunkach ze swoją rodziną i jesć to, co dawał tym biednym psiakom.Jak można tak traktować zwierzęta i to jeszcze rasy które nie są stworzone do życia w takich warunkach,(yorki,sznaucery miniatury) ,zresztą żadne nie są. Ta osoba nie jest warta nazywania go człowiekiem.Boże widzisz i nie grzmisz!!! (2016-09-13 15:57)
polszewskapolszewska
0
Mam suczkę uratowaną z pseudo hodowli. To co przeszła nie mieści się w głowie. Prawie rok trwała resocjalizacja aby przestała się bać. Była bita, kopana, niedożywiona. Miała opuchniętą wątrobę. Rodziła nie raz nie dwa.
Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w akcję ratowania tych zwierząt. Jesteście wielcy. (2016-09-13 16:32)
metasekwojametasekwoja
0
Podejrzewam, że wiele ludzi kupowało tam pieski. Prawdopodobnie widzieli w jakich warunkach są hodowane. Długo musiały tak cierpieć, żeby ktoś zareagował.
Ludzie nie kupujcie zwierząt w hodowlach. Nawet jak ktoś chce cudnej urody pieska czy kotka, to takie także znajdują się w schroniskach. (2016-09-13 20:34)
bandarbandar
0
Ależ pieseczki kupuje się wykąpane i wyczesane z daleka od boksu. Rzadko w miejscu hodowli, częściej na giełdach, targach, z dowozem do domu itp. Miejsca gdzie rzeczywiście psiaczki są odchowywane raczej nikt obcy nie ogląda. W dobrych hodowlach dlatego żeby nie zawlec nieswoistych drobnoustrojów. W złych... żeby nie widzieć okrucieństwa i bezduszności właścicieli. (2016-09-13 23:18)
dragon36dragon36
0
o takich hodowlach chyba ktos wie czemu nie ma kontroli ?czemu wszystko dopiero po czasie? (2016-09-14 08:15)
redakcjaredakcja
0
Komentarz KPP Sochaczew w tej sprawie:

12 września w miejscowości Sochaczew skończyły się męczarnie 62 psów i 18 szczeniaków, które trafiły do miejsca gdzie będą mieszkały w godnych warunkach, zapewnioną będą miały pomoc lekarską i obdarzone będą miłością, nikt nie będzie ich traktował jak przedmioty, na których można zarobić pieniądze.

Pod koniec sierpnia pseudo hodowlą zainteresowała się Fundacja Zielony Pies, która uzyskała informacje, że psy przebywają w niewłaściwych warunkach bytowych i dochodzi do znęcania się nad nimi. 1 września fundacja zrobiła prowokacje i dostała się do wnętrza hodowli gdzie zrobiła zdjęcia ukazujące w jakich niegodnych warunkach psy są przetrzymywane. W związku z zaistniałą sytuacją fundacja powiadomiła Prokuraturę i Policję. Przybyła na miejsce Prokurator wraz z Policją dokonali przeszukania i sfotografowania posesji w jakich warunkach przebywały psy. W związku z tym, że zwierzęta przebywały w niewłaściwych warunkach bytowania oraz miały niewłaściwą opiekę, która doprowadziła do groźnych chorób zakaźnych, dochodzenie zostało wszczęte przez Prokuraturę. Wobec właściciela hodowli Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu szczególnego znęcania się nad zwierzętami.

12 września o godzinie 10.00 na miejsce hodowli przyjechali Policjanci, przedstawiciel Urzędu Miasta Sochaczew, Fundacja Zielony Pies, Lekarz weterynarii. Na miejscu zastano Andrzeja m. właściciela posesji, który został przez pracownika Urzędu Miasta zapoznany z decyzją Burmistrza Miasta o czasowym odebraniu od dnia 12.09.2016r. właścicielowi hodowli Mariuszowi. M. 62 psów i 18 szczeniaków oraz przekazaniu pod opiekę Fundacji Zielony Pies, w związku z tym, iż właściciel utrzymywał zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania oraz niewłaściwie się nimi opiekował doprowadzając do groźnych chorób zakaźnych, grzybiczych i innych prowadzących do ich śmierci.

Właściciel został wezwany wielokrotnie do otworzenia posesji aby umożliwić wykonanie czynności służbowych, mężczyzna nie zastosował się do wydawanych poleceń w związku z tym został zatrzymany za utrudnianie czynności służbowych. Na miejsce przybył też właściciel hodowli, który nie rozumiał, że czynności wykonywane na miejscu są dla dobra zwierząt. Dla mężczyzny liczyły się sprawy finansowe, a nie dobro zwierząt.

Mariusz M. został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

W obecności pracownika Urzędu Miasta i Fundacji Zielony Pies została otwarta posesja gdzie przystąpiono do czynności służbowych w postaci oględzin, spisania wszystkich psów oraz ich sfotografowania. Po tych czynnościach psy zostały zabezpieczone Przez Fundacje Zielony Pies i odwiezione do tej fundacji. Z uzyskanych informacji, dużo z tych zwierząt trafiło do lecznicy, jeden szczeniak labradora niestety zdechł.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierząt art. 35 ust 1 i 2.
Wszystkie osoby mające wiedzę o zaniedbaniach, które miały miejsce w tej hodowli proszone są o kontakt z Policją pod nr telefonu 997.


(2016-09-14 13:32)
TIDŻEJTIDŻEJ
0
Brawo dla fundacji i policji za szybkie działanie , okazuje się że są jeszcze ludzie , którym los naszych ,,braci mniejszych,, nie jest obojętny.
(2016-09-15 10:13)
szczypior87szczypior87
0
Jeszcze kilka dni temu wiele osób na facebookowym profilu służącym do wymiany broniło człowieka, który szukał psa do pokrycia jego suki labradora - efekty są opisane powyżej. Jeżeli chcecie psa rasowego, wybierzcie hodowlę, która jest zrzeszona w ZKwP. (2016-09-15 16:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy