Horror przy ping-pongowym stole

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Horror przy ping-pongowym stole Tenis stołowy sochaczew

W pierwszym swoim meczu podopieczne Bronisława Gawrylczyka przegrały wyjazdowy mecz z Bronowianką Kraków. W sobotę miały szansę na poprawienie sobie humorów zwycięstwem z Polmlekiem Lidzbark Warmiński. Sztuka ta się udała w sochaczewskiej hali MOSiR … jednak łatwo nie było.

W pierwszym pojedynku zbyt wielu emocji nie było. Nasz „Numer 1” - Katarzyna Grzybowska-Franc bez problemów pokonała Białorusinkę Darię Trigolos. Z zawodniczką tą pani Katarzyna wygrała kilkanaście dni temu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy.

Drugi pojedynek stoczyły Azjatki. Lepszą okazała się Norweżka reprezentująca barwy Polmleku – Ma Wenting. Dramatyczny był czwarty set pojedynku. Rywalka prowadziła w nim już 10:5. Don Rui Fang wybroniła pięć meczboli … jednak wygrać nie zdołała.

W trzeciej grze spotkały się młode nadzieje polskiego, żeńskiego tenisa stołowego – Julia Ślązak (pierwszy sezon w SKTS) i Alicja Leśniak. Zawodniczki zaprezentowały przyjemną dla oka grę i spore już umiejętności. Wygrała nasza zawodniczka 3:0. Warto zwrócić uwagę na to, że nie był to jednostronny pojedynek gdyż dwa z trzech setów zakończyły się zwycięstwem na „przewagi”.

Przed czwartą grą można mieć było nadzieję, że mecz zostanie rozstrzygnięty przez Katarzyna Grzybowską-Franc. Niestety nasza reprezentantka zagrała zbyt nerwowo i musiała uznać wyższość Ma Wenting.

Najwięcej emocji przyniósł jednak ostatni pojedynek pomiędzy Dong Rui Fang i Darią Trigolos. Po pięcio-setowej walce wygrała podopieczna Bronisława Gawrylczyka i w hali MOSiR zapanowała wielka radość po zwycięstwie SKTS-u. Mecz trwał prawie trzy godziny i dostarczył wielu emocji. Wydaje się, że w tym sezonie takich spotkań będzie sporo gdyż poziom drużyn bardzo się wyrównał i prawdopodobnie o pierwszą czwórkę będzie walczyło co najmniej sześć drużyn.

Podczas meczu Bronisław Gawrylczyk podziękował wspierającym jego drużynę. Obdarował ich pamiątkowymi dyplomami, kwiatami oraz klubowymi szalikami.


SKTS Sochaczew – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:2

Katarzyna Grzybowska-Franc – Daria Trigolos 3:0 (11-4, 12-10, 11-4)

Dong Rui Fang – Ma Wenting 1:3 (8-11, 11-7, 3-11, 10-12)

Julia Ślązak – Alicja Leśniak 3:0 (11-7, 11-8, 13-11)

Katarzyna Grzybowska-Franc – Ma Wenting 1:3 (12-10, 7-11, 10-12, 9-11)

Dong Rui Fang – Daria Trigolos 3:2 (11-6, 8-11, 8-11, 11-5, 11-7)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy