I Bieg - Biegam bo lubię lasy

Zdjęcia i foto: I Bieg - Biegam bo lubię lasy Biegi sochaczew


Notatka opisująca wydarzenie sportowe przez Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Chojnów.

"W niedzielę 1 lutego 2015 roku na terenie obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Zimne Doły w Nadleśnictwie Chojnów w ramach kampanii „Trenuj w lesie” odbył się pierwszy z cyklu czterech biegów leśnych „Biegam, bo lubię Lasy”
W wydarzeniu współorganizowanym z Clubem bbl wzięło udział ponad 300 biegaczy (ponad 100 biegających Pań, około 30 dzieci, prawie 20 uczestników marszu Nordic Walking).
Po krótkiej rozgrzewce, w zimowej aurze uczestnicy rywalizowali na udostępnionych przez Nadleśnictwo trasach biegowych na dystansie 5 lub 10 km. Dla najmłodszych przygotowano odrębne ścieżki biegowe. Po ukończonych zawodach uczestnicy otrzymali fragment medalu. Udział w przyszłych edycjach zagwarantuje zebranie wszystkich czterech części medalu ukazującego las w czterech porach roku.
Oprócz atrakcji związanych ze sportem po zmaganiach na trasie na biegaczy czekał poczęstunek przy ognisku. Osoby odwiedzające w tym czasie Zimne Doły, szczególnie ci najmłodsi, chętnie brali udział w przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Chojnów zajęciach przyrodniczych: rozpoznawanie tropów zwierząt leśnych na śniegu, zajęcia edukacyjne na temat pracy leśnika zimą itp. Podsumowując akcję śmiało można stwierdzić, że cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy opuścili las z uśmiechem na twarzy. Taka sytuacja dobrze rokuje na zaplanowany na 12 kwietnia 2015 r. II bieg z cyklu, na który już dziś serdecznie zapraszamy."

Klub Maratończyka "AKTYWNI" Sochaczew, reprezentowało pięć osób - wystartowaliśmy na dwóch dystansach.

Bieg na 10 km: ukończyło -217 osób

4 m-ce Tomasz Mikulski 38:17
8 Piotr Stępniak 40;04

Bieg na 5 km: ukończyło -87 osób

4 m-ce Adrian Kowalski 18;58
15 Michał Adamkiewicz 23;29
16 Mirosław Adamkiewicz 23;39

A.K

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy