I BIEG CICHOCIEMNYCH 2014

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: I BIEG CICHOCIEMNYCH 2014 Biegi sochaczew

Dragon Fight Club jest grupą ludzi aktywnych fizycznie, którzy kochają sport pod każdą postacią i w zasadzie żaden wysiłek fizyczny ich nie przeraża. Kulturystyka, fitness sylwetkowy, sporty walki, samoobrona, kajaki, rowery, biegi zwykłe, przełajowe i ekstremalne, a także prawidłowe odżywianie i odpowiednio dobrana suplementacja to ich życiowa pasja, którą skutecznie realizują.

Chciałabym tutaj skupić się zwłaszcza na biegach, ponieważ trenerzy i zawodnicy Dragona biorą czynny udział w bardzo wielu ogólnopolskich wydarzeniach biegowych, można tu wymienić chociażby Biegnij Warszawo, Bieg Niepodległości, Dirt Hunter, charytatywny Onko Bieg, Bieg Powstania Warszawskiego, Reebok Zigtech Challenge, Sochaczewski Bieg Papieski, Bieg Wygałych Wulkanów w Złotoryji, 12-godzinny Podziemny bieg sztafetowy w Bochni, a także ekstremalny Katorżnik.

Zaciekawiło mnie akurat bieganie, ponieważ dużymi krokami zbliża się I Bieg Cichociemnych (14.09.2014) organizowany po raz pierwszy właśnie przez ten klub.

Pomysł na stworzenie sochaczewskiego biegu pojawił się w głowie jednego z organizatorów Sławomira Cypel po tym jak startówki na bieg Katorżnika rozeszły się w ciągu kilku minut, a zawodnicy Dragona nie zdołali się na niego zarejstrować.

Zirytowany tym faktem trener postanowił dać początek biegowi, który upamiętniłby Cichociemnych – elitę polskiej dywersji, a konkretnie spadochroniarzy AK podejmujących samobójcze misje w trakcie II wojny światowej i walczących do ostatniej kropli krwi za naszą ojczyznę, a jednocześnie spełniałby kryteria biegu trudnego z wojskową fantazją oraz byłby dostępny na miejscu dla wszystkich. Udało mu się zainspirować do podjęcia tego wyzwania także innych ludzi.

Z godnym wzmianki pomysłem charyzmatyczny trener Dragonów udał się do pana burmistrza Piotra Osieckiego, który odniósł się z entuzjazmem do tej inicjatywy.

Również wparcie zapowiedziała Jednostka specjalna GROM - spadkobierca tradycji Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej oraz Boruta MC.

Wyżej wymieniony bieg nie jest jedyną inicjatywą podejmowaną przez Dragon Fight Club podczas której organizator stara się przybliżyć młodzieży chlubne karty naszej historii. Również ogólnopolskie zawody ALMMA odbywające się w Sochaczewie co roku w marcu poświęcone są Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Wszystkich chętnych do podjęcia tego nietypowego wyzwania zapraszam na stronę I Biegu Cichociemnych: http://biegcichociemnych.pl/


ARVENA

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy