I Bieg Cichociemnych Sochaczew 14 września 2014

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: I Bieg Cichociemnych Sochaczew 14 września 2014 Biegi sochaczew
+7

Dnia 14 września 2014 roku w Sochaczewie po raz pierwszy odbędzie się Bieg Cichociemnych Sochaczew pod patronatem Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego, upamiętniający spadochroniarzy AK. Byli to ludzie, którzy działali w sposób niekonwencjonalny i nie szablonowy. Pojawiali się po cichu, by zrobić co trzeba, po czym zniknąć w ciemnościach. Zdawali sobie sprawę z ogromu zagrożeń wokół nich, a mimo to nie uciekali, wręcz przeciwnie stawali mężnie do walki, zdobyte informacje przekuwając w czyny.

 

Taki też będzie I Bieg Cichociemnych w Sochaczewie - nietuzinkowy i wymagający. Dla ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań, a wręcz chcą się sprawdzić w zaskakujących okolicznościach. Zwykłe biegi przełajowe charakteryzują się krótkimi, wąskimi ścieżkami, na łąkach lub lasach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę.

Bieg Cichociemnych to chrzest bojowy dla ciała i dla ducha, będzie wyjątkową okazją do sprawdzenia koordynacji ruchowej, siły, wytrzymałości, a przede wszystkim woli walki podczas pokonywania naturalnych i sztucznych przeszkód lub przeprawy przez rzekę. Chęć rywalizacji, ale też konieczność współpracy przy niektórych sztucznie stworzonych utrudnieniach, pokaże prawdę o nas samych. Trzeba przygotować się, że nie będzie lekko. Wprawdzie nie trzeba być sportowcem, by ukończyć ten bieg, ale na pewno trzeba mieć w sobie niezłomność wojownika, którą z pewnością posiada główny organizator całego przedsięwzięcia UKS DRAGON FIGHT CLUB. Liderzy klubu prowadzą szeroko zakrojone działania sportowe na skalę ogólnopolską, są jednymi z prekursorów w dziedzinie MMA – Mieszanych Sztuk Walki i organizatorami największych amatorskich zawodów MMA w Polsce. ALMMA jest najstarszą cykliczną imprezą sportów walki MMA w naszym kraju. Ścierają się na niej najlepsze kluby MMA w Polsce, dzięki czemu impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tak w świecie sportów walki jak i wśród widzów z różnych miast licznie przybywających na zawody.

I tu trzeba koniecznie wspomnieć o 9 czerwca 2012 gdzie, doszło do szczególnego wydarzenia w historii polskiego MMA, ponieważ po raz pierwszy w Kopalni Soli w Bochni odbyły się zawody mieszanych sztuk walki. Walki toczone były 250 metrów pod ziemią, a osiągnięcie to zostało wpisane do księgi rekordów GUINNESSA.

Rok później 20 lipca 2013 również po raz pierwszy w historii zawodów Amatorskiej Ligi MMA walki organizowane były nad wodą, a dokładnie na ''Kąpielisku Chorwacja'' w Jurkowie, gdzie także po raz pierwszy w Polsce octagon był postawiony na platformie pływającej po wodzie. UKS Dragon Fight Club zorganizował też jako pierwszy z klubów w naszym kraju Pierwsze Mistrzostwa Polski w Amatorskim MMA.

Warto zauważyć, że co roku wielu zawodników Dragona zdobywa najwyższe możliwe trofea i zostaje Mistrzami Polski.

Aktualnie UKS Dragon Fight Club prowadzi nabór do nowo tworzonej sekcji dla młodzieży, a także dla dzieci w wieku szkolnym.

Start biegu będzie miał miejsce na torze motocrossowym i tu składam serdeczne podziękowania dla Klubu Szarak za udostępnienie toru, natomiast meta będzie w ruinach Zamku Książąt Mazowieckich z połowy XIV w. Na trasie czekają strome podbiegi i zejścia, trawersy, rury kanalizacyjne, woda i inne ciekawe atrakcje. Mieszkańcy Sochaczewa będą zaskoczeni jak piękna i nieprzewidywalna może być Bzura. Oprócz tego będzie można spotkać tam strażaków, harcerzy, ratowników z Fundacji dla Bezpieczeństwa, klubowiczów Boruta MC oraz operatorów ASG, czyli grupę pasjonatów współczesnych militariów z Sochaczewa i okolic, którzy umundurowaniem i wyposażeniem nawiązują do różnych oddziałów Wojska Polskiego.


Całe wydarzenie rozpocznie się o 9:30 uroczystą mszą świętą w kościele Św. Wawrzyńca, którą uświetni Chór Nauczycielski Vivace pod batutą pana Piotra Milczarka.

Następnie o 10:45 będzie miał miejsce bieg uczniów szkół podstawowych,

a o 11:15 bieg uczniów szkół gimnazjalnych.

Punktualnie o godz. 12:00 wystartują zawodnicy biorący udział w biegu głównym, który wyłoni zwycięzców w czterech kategoriach: Klasyfikacja Generalna, Mieszkańcy Sochaczewa, Służby Mundurowe oraz Zawodnicy MMA.


Jako impreza towarzysząca odbędą się regaty kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczewa organizowane przez firmę pm-sport.pl. Zainteresowanych uczestnictwem w regatach prosimy o zgłaszanie się drogą e-mail na adres kajaki@pm-sport.pl

Pakiet startowy biegu głównego obejmuje T - shirt z pamiątkowym nadrukiem i logo I Biegu Cichociemnych. Na tych zaś, którzy szczęśliwie dotrą do mety czekają specjalnie na tę okazję zaprojektowane pamiątkowe medale. Chciałbym podziękować firmom BAST Gołębiowski Michał, Frigo Holdings - Marcin Wrzesiński za ufundowanie nagród pieniężnych. Ponadto firma INKOSPORT ufundowała dla wszystkich uczestników pakiety startowe. Dziękuję również firmie Mars Polska, Porida Combat Gear, Extreme Hobby za zaufanie i wsparcie inicjatywy.

Zapraszamy do uczestnictwa w biegu. Zostało już tylko 20 pakietów startowych do rozdysponowania.

Zapisy przez stronę www.biegcichociemnych.pl

 

ARVENA

 

 

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy