I Bieg Cichociemnych Sochaczew - relacja

/ 40 zdjęć
Zdjęcia i foto: I Bieg Cichociemnych Sochaczew - relacja Biegi sochaczew
+35

Warszawa, Elbląg, Łódź. Bochnia, Poznań, Świętochłowice – to tylko niektóre miasta, których reprezentanci stawili się w Sochaczewie na starcie organizowanego przez UKS Dragon Fight Club Sochaczew, Fundację im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundację Edukacji dla Bezpieczeństwa, klub motocyklowy Boruta MC oraz Urząd Miasta Sochaczew I Biegu Cichociemnych w niedzielę 14 września 2014 r. Honorowym patronatem objął go Burmistrz Miasta Sochaczew, p. Piotr Osiecki. Pierwszy w Sochaczewie bieg przełajowy przez jego pomysłodawcę Sławomira Cypla zadedykowany został "Cichociemnym", najbardziej elitarnej jednostki polskiej dywersji, spadochroniarzy Armii Krajowej, by przywrócić pamięć o ich bohaterskich czynach w czasie II wojny światowej.  

W słoneczną wrześniową niedzielę o godz. 9:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z udziałem władz naszego miasta, reprezentacji 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, którą oprawił muzycznie Chór Nauczycielski Vivace pod batutą pana Piotra Milczarka. Po jej zakończeniu przyszedł czas na rozegranie biegu dzieci szkół podstawowych. Następnie na starcie stanęli ich starsi koledzy ze szkół gimnazjalnych. Zaś punktualnie o godz. 12 przed linią startu zgromadziła się 130 – osobowa grupa uczestników biegu głównego. Po wspólnym odśpiewaniu zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” burmistrz Piotr Osiecki dał sygnał startu – początkowi zmagań z bólem i własnymi słabościami.

Trasa biegu przez wszystkich uczestników została uznana za bardzo ciężką i wymagającą – czerpiąc z własnych doświadczeń z podobnych imprez sportowych, trenerzy Dragona, Sławomir i Piotr Cypel, zadbali o to, by nie zabrakło przeszkód tak naturalnych, jak i sztucznych. Po pokonaniu dystansu wiodącego torem motocrossowym (z ciekawą przeszkodą w postaci zjazdu na polewanej wodą folii), uczestnicy nastawić musieli się na długie podbiegi i zbiegi zboczami skarpy nad Bzurą, przerywane zwalonymi pniami drzew. Ta część trasy kończyła się w długim na 40 m kanale, po którego pokonaniu czekała przeprawa przez Bzurę – i od tego momentu zaczęła się jeszcze cięższa walka z rzeką i porastającym ją sitowiem. Po ponad 2 km spędzonych niemal w całości w wodzie biegaczy czekała kolejna przeprawa przez Bzurę – i powrót na linię mety. Ale by tego dokonać, należało jeszcze wbiec na wzgórze zamkowe… Tak kończyła się dla połowy uczestników 6 – kilometrowa trasa, bowiem śmiałkowie decydujący się na 12 km mieli do pokonania kolejną pętlę… Jednak pamiętając o heroicznych czynach „Cichociemnych”, żaden z uczestników nie poddał się, walcząc dzielnie do końca, a w dowód siły swego charakteru na szyi każdego zawisł piękny pamiątkowy medal.

W każdej z rozgrywanych kategorii wyłonieni zostali zwycięzcy, którym o godz. 15 na muszli koncertowej uroczyście wręczono nagrody. Na podium zabraknąć nie mogło oczywiście przedstawicieli Dragona – na 3. miejscu klasyfikacji generalnej biegu na 12 km uplasował się Grzegorz Banasiak, zajmując jednocześnie 1. miejsce w klasyfikacji biegu zawodników MMA.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Sochaczew za objęcie patronatem naszego biegu i udzielone wsparcie. Gorące podziękowania należą się sponsorom i fundatorom nagród: Mars Polska, Porida Combat Gear, Frigo Holding, Extreme Hobby TM, Inkospor, BAST Gołębiowski Michał, Dawibus, Kserownia, Łukasz Donat, PM Sport oraz Bakoma. Równie serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy w stronę klubów i stowarzyszeń, które udzieliły nam wsparcia podczas organizacji biegu: harcerzom, strażakom z Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, ratownikom z "Fundacji dla Bezpieczeństwa",  klubowi SKM "Szarak", Zarządowi Zlewni w Warszawie, jak również operatorom ASG, obstawiającym trasę, których ubiory wzbudzały powszechne zainteresowanie. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do świetnej organizacji i wielkiego sukcesu naszego przedsięwzięcia. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok!

UKS Dragon Fight Club


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy