I Gminny Dzień Kultury Angielskiej za nami

/ 6 zdjęć
+1

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie”. Takie motto towarzyszyło uczestnikom Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej, który odbywał się w ramach Gminnego Dnia Kultury Angielskiej – Brzozów 2016. Trzeba przyznać, że wydarzenie mimo, iż jeszcze nie popularne, (odbywało się w gminie Iłów po raz pierwszy), to jednak przywiodło do Brzozowa wielu miłośników języka angielskiego, w tym amatorów recytacji i śpiewu. Takie bowiem konkurencje w ramach wydarzenia organizatorzy zaproponowali uczniom  szkół podstawowych z terenu gminy Iłów. 

Na konkurs piosenki przyjechało 14 uczestników z placówek w: Iłowie, Giżycach, Kapturach i Brzozowie. Uczniowie przygotowali utwory znane i mniej popularne. Podczas występów jury i publiczność usłyszała np. takie stare przeboje jak: „One way ticket”  i „Rivers of Babylon” zespołu Boney M czy bardziej współczesny hit jak: „Thank you very much”, który śpiewa Margaret. W tej niełatwej rywalizacji najlepsi okazali się: Oliwier Dutkiewicz (I miejsce), Natalia Modrzejewska (II miejsce), Patryk Przanowski (III miejsce) i Sandra Łęcka (wyróżnienie). 

Występy wokalne poprzedziły zmagania uczestników konkursu recytatorskiego. Tu trzeba docenić pomysłowość dzieci, które występowały w zabawnych przebraniach z rekwizytami w rekach. Najlepsi w tej konkurencji okazali się; Kevin Kaczmarek (I miejsce), Adam Różycki (II miejsce), Izabela Użarowska (III miejsce) i Aleksandra Durma (wyróżnienie). 

Wszystkich uczestników, jurorów i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Andrzej Grabarek. W kilku słowach wprowadzenia powiązał on wydarzenie z losami cichociemnych skoczków – patronów szkoły, którzy odbywali szkolenia w Wielkiej Brytanii, gdzie przygotowywali się do skoków oraz do działalności konspiracyjnej, którą mieli prowadzić w okupowanej Polsce. Dzień Kultury Angielskiej wpisuje się też, jak dodał dyrektor w program szkoły promującej zdrowie. Jest to bowiem propozycja spędzania czasu w sposób pożyteczny. Stanowi przykład aktywizującej metody nauczania, w której aktywność uczniów przewyższa aktywność nauczycieli. 

Wydarzenie miało miejsce w szkole podstawowej w Brzozowie w dniu 4 marca. Założeniem organizatora jest jednak, że będzie się ono odbywało cykliczne. To, że warte jest powtarzania potwierdza duże zainteresowanie dzieci ze wszystkich szkół. W tym miejscu podziękowania należą się paniom: Iwonie Napieracz i Magdalenie Gadzińskiej, które w organizację konkursów włożyły bardzo dużo pracy i zaangażowania.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy