Zaloguj się do konta

I Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie za nami

Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha
2017-01-06
Promocja regionu

Dzisiaj 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego przez Brochów przeszedł pierwszy w historii naszej parafii i gminy Orszak Trzech Króli pod hasłem Trzej Królowie w Brochowie!. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie.

Orszak rozpoczął się oficjalnie o godz. 11:30 przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie. Trzech Króli oraz wszystkich zgromadzonych przywitała Marta Przygoda-Stelmach, prezes naszej konfraterni. W tym roku po raz pierwszy w historii królami zostali:
1. Jakub Lachowicz ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie – król Melchior.
2. Olivier Wosiński ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie – król Kacper.
3. Maksymilian Makowiecki z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie – król Baltazar.

Reprezentanci trzech szkół poprowadzili wszystkich uczestników orszaku do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie. W orszaku brało również udział brochowskie Bractwo Śpiewacze „Vexilla Regis”, które wspólnie z uczestnikami śpiewało kolędy. Jak można się domyślać w trakcie orszaku nie mogło zabraknąć kolędy „Mędrcy świata”. Część uczestników orszaku zdecydowało się na przebranie. Był nawet jeden rycerz w zbroi.

Po dotarciu do bazyliki Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta, w trakcie której uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” razem z Księdzem Proboszczem pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie, Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie, Publicznemu Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie, Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Brochów, Bractwu Śpiewaczemu "Vexilla Regis" z Brochowa oraz naszemu organiście Panu Bartoszowi Izbickiemu, Policji oraz Księdzu Diakonowi Szymonowi Smółce.

Dziękujemy serdecznie naszym patronom medialnym: Radiu Sochaczew, Echu Powiatu oraz portalowi e-Sochaczew.pl za promocję i firmie Hesperus: reklama wizualna za projekt oraz wydruk plakatów.

Szczególne podziękowania należą się również samym mieszkańcom Gminy Brochów za obecność z nami w tym dniu, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na koniec pragniemy podziękować Jakubowi, Olivierowi i Maksymilianowi za perfekcyjnie odegraną rolę Trzech Króli, jak również ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz zaangażowanie.

Już dzisiaj Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia Brochów zapraszają za rok na II Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie. Do zobaczenia 6 stycznia 2018 r. w Brochowie!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Foto: Marta Przygoda-Stelmach i Przemysław Pawlak

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc