I Grand Prix Sochaczewa w Badminotna

Zdjęcia i foto: I Grand Prix Sochaczewa w Badminotna Badminton sochaczew

Zwycięzca wyłoniony!!!
I Grand Prix Sochaczewa w badmintona zostało ostatecznie rozstrzygnięte.
Finałowy turniej „MASTERS” przyniósł wiele niespodziewanych zwrotów akcji oraz zawziętych pojedynków. Każde spotkanie przyciągało uwagę pozostałych uczestników, nawet chwilowa dekoncentracja mogła skutkować przegraną. Turniej bezsprzecznie zasługiwał na miano „MASTERS”. Reprezentował najwyższy poziom z udziałem 11 najlepszych zawodników. Determinacja niejednokrotnie sięgała zenitu, każdy dał z siebie wszystko co najlepsze. Każdemu uderzeniu towarzyszyła koncentracja i precyzja.
Największą niespodzianką turnieju okazało się spotkanie Dariusza Cierebieja z liderem rankingu 2015, zwycięzcą czterech turniejów kwalifikacyjnych, niepokonanym dotychczas przez żadnego zawodnika na Sochaczewskim parkiecie - Adamem Gębalę. Pojedynek niejednokrotnie zachwycał swoją dramaturgią, co chwila szala zwycięstwa przechylała się na inną stronę. Ostatecznie po niesamowitym widowisku, wygrana zasłużenie przypadła Dariuszowi, który jako pierwszy przełamał passę zwycięstwa zawodnika z Żyrardowa 2:1 (11:15;16:14;15:14)
Kolejną niespodzianką podczas turnieju były pojedynki Damiana Smusa. Po pierwszej przegranej z Michałem Werłaty, już drugi raz nie pozwolił sobie na przegraną. Niejednokrotnie wychodził z opresji, co dowodzi o jego wielkiej koncentracji oraz typowej dla tego sportowca woli walki do ostatniego punktu. Wpierw pokonał Michała Adamkiewicza, następnie zrewanżował się Michałowi Werłaty, by w ćwierćfinale zagrać z Rafałem Tomaszkiewiczem. Po wyrównanym, trzy-setowym spotkaniu również zwyciężył 2:1 (20:18;9:15;15:9).
Tym sposobem wyłoniła się finałowa para – Damian Smus i Dariusz Cierebiej oraz o III miejsce Adam Gębala i Rafał Tomaszkiewicz. Walka o najniższe miejsce na podium nie odstępowała poziomem od meczu finałowego. Adam, który do tej pory pewnie zwyciężał turnieje, tym razem napotkał opór nawet w boju o brąz. Ostatecznie po bardzo długiej i wyrównanej grze wywalczył III m. wynikiem 2:1 (15:13;16:18;15:13). Wynik finału, po zwycięstwie Dariusza Cierebieja z Adamem, dla wielu osób był oczywisty. Gra pokazała zupełnie co innego. Kolejna konfrontacja na szczycie, ujawniająca wiele niesamowitych zagrań. Jednak widowiskowymi obronami Damian Smus zyskał przewagę nad przeciwnikiem i przejął kontrolę nad przebiegiem gry wygrywając 2:1 (15:11;12:15;15:11). Tym samym I Grand Prix Sochaczewa w Badmintona wyłoniło rakietę nr 1 na Sochaczewskich parkietach sezonu 2015 – Damiana Smusa !!!

Klasyfikacja:
1)Damian Smus
2)Dariusz Cierebiej
3)Adam Gębala
4)Rafał Tomaszkiewicz
5)Sebastian Werłaty
6)Michał Werłaty
7)Michał Adamkiewicz
8)Krzysztof Werłaty
9)Janusz Stanowski
10)Radosław Podczaski
11)Dariusz Musiejewski

Każdy z uczestników turnieju „MASTERS” otrzymał pamiątkowy, drewniany dyplom oraz kalendarz SP3. Ośmiu pierwszych zawodników zostało wyróżnionych godzinnym biletem na basen bądź lodowisko, ufundowanym przez MOSiR Sochaczew. Miejsca I-III zostały uhonorowane wyjątkowymi, kryształowymi medalami. Nagrodą za najwyższy stopień na podium był piękny puchar, który pozostał w Sochaczewie !!!
W ramach podsumowania organizatorami I Grand Prix Sochaczewa w Badmintona są: Stowarzyszenie „Razem i Sprawnie” pod prezesurą Krzysztofa Werłaty oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie. Nagrody zostały współ ufundowane przez Miasto Sochaczew.
Cały cykl IGPSB liczył 5 turniejów kwalifikacyjnych, w których łącznie wzięło udział 27 zawodników i 8 zawodniczek oraz turniej finałowy. Dodatkowo został rozegrany III turniej Mikołajkowy gry podwójnej. W sumie na parkiecie SP3 dzięki Stowarzyszeniu „Razem i Sprawnie” od roku 2012 zagościło 74 zawodników i zawodniczek, między innymi z Żyrardowa, Łodzi oraz Skierniewic. Zostało rozegranych 16 turniejów gry pojedynczej oraz trzy gry podwójnej.
Jesteśmy dumni, że jako pierwsi mieliśmy zaszczyt oficjalnie zapoczątkować rozgrywki w tak pasjonującą dyscyplinę jaką jest badminton. Cieszymy się, że tak licznie wzięli Państwo udział w turniejach. Serdecznie zapraszamy na II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona w nadchodzącym nowym roku 2016! Zachęcamy w tym celu do śledzenia profilu na FB „Badminton w SP3” oraz strony Stowarzyszenia, aby nie przegapić kolejnych turniejów – Stowarzyszenie „Razem i Sprawnie”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji "Razem i Sprawnie" wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy