I po turnieju

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: I po turnieju Koszykówka sochaczew
+5

Kolejny międzynarodowy turniej koszykówki przeszedł do historii. Ostatni dzień zmagań skomplikował czasowy brak prądu oraz wyłączenie hali SP 1 … z powodu wczorajszej awarii sieci elektrycznej zakończonej na szczęście niegroźnym pożarem. Pomimo tych przeciwności zawody zostały doprowadzone do szczęśliwego końca.

Niesamowite emocje przyniósł finałowy mecz kobiet pomiędzy ekipami z Poznania i Torunia. Po trzech kwartach prowadziły Wielkopolanki. Na początku czwartej ruszył y do zdecydowanego ataku i wyszły na prowadzenie. W końcówce meczu przechodziło ono z rąk do rąk. Ostatecznie wygrały poznanianki 36:35 (10:6, 8:7, 10:11, 8:11).

Sporo dobrych akcji przyniósł mecz o trzecie mężczyzn. Sochaczewianie starli się z M2020 Toruń i … mecz przegrali w pierwszej kwarcie. W kolejnych walka była wyrównana. Niestety mecz został przegrany 32:47 (3:18, 8:7, 10:11, 11:11).

Ostatnim akcentem zawodów był białoruski finał pomiędzy Sokołem Lida i Regionem 2010 Grodno. Przez trzy kwarty trwał zacięty bój, a zawodnicy obydwu drużyn nie przebierali w środkach żeby fizycznie osłabić rywali. Parkiet bardzo często był przez nich „szlifowany”, a sędziowie mieli pełne ręce roboty. Ostatecznie dzięki, kapitalnej czwartej kwarcie wygrała drużyna z Lidy 67:47 (18:11, 21:19, 10:9, 20:8).

Turniej się skończył. Nagrody zostały rozdane. Do zobaczenia na kolejnym.