I Sochaczewska Olimpiada Seniorów

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: I Sochaczewska Olimpiada Seniorów Zdrowie sochaczew

Październik to ważny miesiąc dla seniorów - w tym miesiącu obchodzone są dwa święta ważne dla środowiska osób starszych.

Od 1991 roku 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, świętem ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Natomiast na 20 października przypada Europejski Dzień Seniora. Obie daty mają podobny cel kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku.

Pragniemy również przyłączyć się do tych inicjatyw i zaproponować seniorom udział w I Sochaczewskiej Olimpiadzie Seniora o Puchar Burmistrza Sochaczewa, która odbędzie się 22 października w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego 2. 

Nasza propozycja łączy w sobie zarówno sportową rywalizację, jak i rozrywkę dla umysłu .

Zapraszamy do udziału w następujących konkurencjach: konkurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, memoriada - ćwiczenia pamięci, konkurencje sprawnościowe: m.in. strzały na bramkę,  rzuty do celu, konkurencja wieszania prania , a także origami, czy warcaby w parach.

Zapraszamy 14 osobowe drużyny . W poszczególnych konkurencjach biorą udział 2 lub 4 osobowe reprezentacje drużyn. Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe nagrody w zależności od zajętego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymają również certyfikat udziału.

Dodatkowo przyznane zostaną  pamiątkowe Puchary Kibica Olimpiady za najlepszy doping dla zawodników.

Zapewniamy naszym seniorom także m.in. opiekę medyczną, poczęstunek, o który zadba firma MARS Polska, a także rozrywkę muzyczną.  

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie telefoniczne pod numer telefonu 721-121-011 lub mailowo na adres mosirsochaczew@interia.pl  oraz wypełnienie w dniu zawodów karty zgłoszeniowej, co wiąże się z akceptacją regulaminu i złożeniem oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Do udziału w naszej zabawie zaprosiliśmy sochaczewskie stowarzyszenia i instytucje m.in. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku , Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Włókienko ,  Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Dzienny Dom Pomocy Społecznej, a także seniorów z Teresina , Iłowa , Nowej Suchej.

Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych w wieku +50. Zbierzcie drużynę i zgłoście swój udział.

Chcemy pokazać, że seniorzy to aktywni ludzie z pasją i poza wiekiem niewiele ich różni od młodszego pokolenia. Nasze przedszkolaki doskonale się bawiły na przygotowanej przez nas Olimpiadzie Sportowej . Wierzymy , że i seniorzy pokażą , że drzemie w nich duch sportowej rywalizacji i zabawy.

 

Liczymy na Państwa udział i dobrą zabawę. Serdecznie zapraszamy!

Renata Kubik. MOSiR Sochaczew

 

zgłoszenie.doc

Sochaczewska Olimpiada Seniorów - regulamin.doc

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  GąsiorGąsior
  0
  Generalnie to obecna sochaczewska władza chwyci się wszystkiego, żeby wygrać wybory. W całej imprezie chodzi tylko o to, żeby pokazał się na niej burmistrz. Może wraz z rzecznikiem niech rozwiesza pranie na łańcuchach między słupkami, które ustawiono w alejkach. Świetnie się do tego nadają. (2014-10-02 21:20)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy