Idealne matki

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Idealne matki Film, fotografia sochaczew
+2

4 lipca Sochaczewski Klub Filmowy wyświetli film będący ekranizacją inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla Doris Lessing - Idealne matki - w reżyserii Anne Fontaine z 2013 roku. Autorem scenariusza jest Christopher Hampton, zdobywca Oscara za "Niebezpieczne związki".


Dwie piękne gwiazdy Hollywood (dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie "Forrest Gump" Robin Wright) i dwaj aktorzy młodej generacji (znany z serii "Zmierzch" Xavier Samuel oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym "Animal Kingdom") w odważnym i łamiącym tabu filmie reżyserki "Coco Chanel".


 Lil i Roz znają się od dziecka. Obie mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach położonych nad samym oceanem. Lil od niedawna jest wdową, a mąż Roz wyjechał na południe do pracy w Uniwersytecie w Sydney. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami o perfekcyjnych sylwetkach, którzy całymi dniami surfują i opalają się na niewielkiej plaży. Ten sielankowy spokój już wkrótce zostanie zburzony przez huragan emocji i pożądania. Wszystko zacznie się od pocałunku jednego z synów… z matką drugiego.

Sytuacja ta rozpoczyna czteroosobowy układ, oparty m.in. na  specyficznej, familijnej relacji między przyjaciółkami i ich synami.

Ładne zdjęcia autorstwa  Christophe’a Beaucarne’a i temat wymagający delikatnego podejścia do obejrzenia za darmo w Ostoi św Dominika o godz. 17.00. Film trwa 96 mnut, 4 rzy nominowany byl do Oscara.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  marios27marios27
  0
  Po przerwie letniej, we wrześniu proponuję puścić "Cienie zapomnianych przodków" Paradżanowa. Genialny obraz :) (2015-07-04 19:38)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy