Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016: nasza Kasia walczyła do końca

/ 1 komentarzy

Znowu nie aż tak często się zdarza, że na Igrzyskach Olimpijskich pojawia się sportowiec w jakiś sposób związany z naszym miastem. W tym roku taka sytuacja ma miejsce. Do Rio de Janeiro wyjechała tenisistka stołowa Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego – Katarzyna Grzybowska-Franc.

Pochodząca z Siedlec zawodniczka w dniu wczorajszym rywalizowała w grze pojedynczej turnieju olimpijskiego. W pierwszej rundzie pani Kasia starła się z Maniką Barta (Indie). Pojedynek trwał prawie pięćdziesiąt minut i zakończył się zwycięstwem Polki 4:2. Rywalka była bardzo wymagająca. Jednak Katarzyna Grzybowska-Franc znana jest z tego, że walczy do ostatniej piłki. W trzecim secie nasza zawodniczka przegrywała już 0:6 i 2:8. Potrafiła się zmobilizować i ostatecznie wygrała 14:12.

W drugiej rundzie Polka trafiła, na o wiele wyżej sklasyfikowaną w rankingu światowym ITTF Koreankę z Północy – Kim Song I. Azjatka to doskonała defensorka. Grzybcia próbowała ją przełamać. Mocno uderzana przez nią piłeczka odbijała się od rakietki rywalki niczym od ściany. Nie udało się rozbić muru i tym samym tenisistka stołowa SKTS odpadła z turnieju jednak swoją postawą nie przyniosła wstydu ani sobie, ani naszej Ojczyźnie.

Podopieczna Bronisława Gawrylczyka zagra jeszcze w Rio, w turnieju drużynowym. Jej koleżankami w zespole będą Natalia Partyka (grała w SKTS przez kilka sezonów) oraz Li Qian. Rywalkami Polek będą bardzo groźne Japonki.

Wyniki Katarzyny Grzybowskiej-Franc

I runda

Katarzyna Grzybowska-Franc (Polska) – Manika Batra (Indie) 4:2 (10-12, 11-6, 14-12,8-11, 11-4, 14-12)

II runda

Katarzyna Grzybowska-Franc (Polska) – Kim Song I (KRLD) 0:4 (9-11, 2-11, 6-11, 6-11)

0

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
TAKI NEWS GDZIEŚ W ZAKAMARKACH ?zamiast o zatrzymaniu jakiegoś łobuza przez Policję dawać to na pierwszą stronę ! (2016-08-07 15:07)