Igrzyska są w zasięgu

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Igrzyska są w zasięgu Zapasy sochaczew

W dniu dzisiejszym na macie w kazachskim Nur-Sultanie zadebiutował w Mistrzostwach Świata seniorów Kamil Rybicki. Zawodnik Mazowsza Teresin rywalizuje w kategorii 74 kg, w stylu wolnym.

Reprezentant Polski w swojej pierwszej walce trafił na Egipcjanina Samy Hamdy Amina Rabie Mustafę, który jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Afryki oraz uczestnikiem Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców (U-23). Bardzo zacięty pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Rybicki, który wygrał 7:4.

W drugiej rundzie nasz zapaśnik trafił na jednego z głównych pretendentów do złotego medalu Zarubeka Sidakova. Rosjanin na niezbyt wiele pozwolił Rybickiemu. Wygrał 8:0. Warto przypomnieć, że rywal zapaśnika Mazowsza Teresin, to Mistrz Świata z 2018 roku. Porażka ta jak się okazało nie wyeliminowała biało-czerwonego.

Sidakov w kolejnych walkach wygrał 6:0 z Japończykiem Mao Okui oraz 4:3 z Jordanem Ernestem Burroughsem (USA). Zwycięstwa te dały Rosjaninowi awans do finału, a Polakowi możliwość walki w repesażach, które odbędą się jutro.

W pierwszej walce Rybicki trafia na Victora Eduardo Hernandeza Lunę z Meksyku. O ile ta walka zakończy się wygraną Kamila, to w następnej będzie rywalizował z Mao Okui (Japonia). Pojedynek ten zadecyduje o olimpijskiej nominacji. Rywalem o brązowy medal, który już czeka (mam nadzieję, że na Kamila) będzie Amerykanin Burroughs.

Walki Mistrzostw Świata będzie można jutro oglądać od godziny 7.00 na stronie

https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-36?tab=results&fbclid=IwAR3f-xZ1UTUoPklWMWx3UtT9i0AFFTXMuQf8jkZZJyAwDpQspR9t-ZxuhRw


Kamila Rybickiego możesz obejrzeć na YuoTube: https://www.youtube.com/watch?v=VFxuhXlseig

P.S.

W sobotę Rybicki wygrał z Luną  11:0, a w pojedynku o awans do Igrzysk prowadził 2:0 z Japończykiem Okui. Niestety kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem rywal przeprowadził decydującą akcję i zdobył 6 punktów. Na odrobienie strat nie starczyło już naszemu zapaśnikowi czasu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy