II INTEGRACYJNY BIEG PO ZDROWIE

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: II INTEGRACYJNY BIEG PO ZDROWIE Biegi sochaczew
+2

Sobota 20 września 2008 minęła pod znakiem rywalizacji sportowej. Na stadionie GOSiR odbył się II INTEGRACYJNY BIEG PO ZDROWIE, którego organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy „FILIPIDES”, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”.

Równolegle z zawodami lekkoatletycznymi odbyła się prezentacja dotycząca szachów pt.
Szachy – czy interesujące tylko dla szachistów ?, którą przedstawił zebranym Pan Tomasz Polak, prezes zarządu „Fundacji na rzecz wspierania szachów w Warszawie” Polonia Chess.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością Państwo Monika i Bartosz Soćko. Pani Monika Soćko to aktualna mistrzyni Polski w szachach, jedyna polska szachistka, która na swoim koncie posiada wypełnione wszystkie normy na męski tytuł arcymistrza. Pan Bartosz Soćko natomiast to arcymistrz szachowy, aktualny mistrz Polski w szachach, uważany obok Michała Krasenkowa za najlepszego polskiego szachistę.
Po prezentacji osoby zainteresowane zagrały kilka partii szachowych. Odważni zmierzyli się z państwem Soćko.

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym sponsorom: BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU w Teresinie, GREINER PACKAGING Sp. z o .o oraz Firmie ADAN – Pana Adama Olejnika za życzliwość i wsparcie tej imprezy.

Dziękujemy również Panu Mariuszowi Cieśniewskiemu Dyrektorowi Teresińskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie nagłośnienia i pomieszczeń TOK- u.


Stowarzyszenie IMPULS

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robi222robi222
0
Z CAłYM SZACUNKIEM DLA STOWARZYSZENIA "IMPULS" I ICH DOTYCHCZASWOWYCH DOKONAń, ALE NINIEJSZY ARTYKUł WPROWADZA CZYTELNIKA W BłąD.
PREZENTACJA SZACHOWA, JAKO IMPREZA TOWARZYSZąCA BIEGOM - I OWSZEM - BYłA DZIEłEM IMPULSU I CHWAłA MU ZA TO. JEDNAK PRZYPISYWANIE SOBIE ORGANIZOWANIA II INTEGRACYJNEGO BIEGU PO ZDROWIE, JEST CO NAJMNIEJ NIEGRZECZNE I BUDZI NIESMAK.
NIECH "IMPULS" CHWALI SIę DOKONANIAMI, W KTóRE JEGO CZłONKOWIE FAKTYCZNIE SIę ZAANGAżOWALI, A NIE "PRZYKLEJA" SIę DO PROJEKTóW INNYCH INNYCH OSóB.

Z POWAżANIEM
IZAK

(2008-09-25 22:17)
jaworskijaworski
0
II Teresiński Integracyjny Bieg Po Zdrowie

Warto zwrócić uwagę na nazwę wspomnianej imprezy:
II – oznacza, że jest to impreza cykliczna, powtarzana co roku.
Teresiński – jasno stwierdza, że impreza jest realizowana na terenie Gminy Teresin
Integracyjny – określa główny cel jaki przyświecał inicjatorom i autorom nazwy tego wydarzenia – członkom Stowarzyszenia IMPULS.
A mianowicie pragniemy, aby impreza ta służyła podejmowaniu i wspomaganiu działań integrujących społeczność lokalną Gminy oraz budowaniu wzajemnych więzi międzyludzkich.
Bieg Po Zdrowie – oznacza chęć promocji zdrowego trybu życia, nawiązuje również do istotnego elementu imprezy, a mianowicie wspólnego biegu mieszkańców Teresina.

W 2007 roku, po wielu rozmowach z osobami interesującymi się bieganiem, zgłaszającymi potrzebę wsparcia tej formy spędzania wolnego czasu, postanowiliśmy zorganizować I Teresiński Integracyjny Bieg Po Zdrowie. Wspomogło nas wtedy wiele osób i instytucji - szczegółowo można przeczytać o tym w artykule: Impuls dziękuje za pomoc

Podjęte w tym czasie działania dały ważny IMPULS do powstania Stowarzyszenia UKS FILIPIDES, które aktualnie w doskonały sposób zajmuje się promocją biegania na terenie naszej Gminy.

Dlatego, gdy w tym roku rozpoczął się proces przygotowywania II Teresińskiego Integracyjnego Biegu Po Zdrowie inicjatywę przejął Klub FILIPIDES wykorzystując swoje doświadczenie nabyte przy organizacji biegów przełajowych. Na spotkaniu organizacyjnym w dniu 28 sierpnia w ustaliliśmy z Andrzejem Andryszczykiem, prezesem FILIPIDES-a, że nie ma potrzeby, aby IMPULS zajmował się sprawami technicznymi związanymi z organizacją biegów. Całą odpowiedzialność za tą część imprezy przejął UKS. W naszej gestii był tylko bieg dla Krasnali i imprezy towarzyszące. Ucieszyła nas ta informacja, bo dało to nam możliwość zajęcia się w pełni kolejną ważną dla nas inicjatywą, a mianowicie promocją gry w szachy. Sport ten uczy logicznego myślenia, samodyscypliny, radzenia sobie z problemami. Najlepszą reklamą tej dyscypliny są wyniki badań przeprowadzone na amerykańskich uczelniach wskazujące, że procentowo dużo więcej osób grających w szachy w młodości, dostaje się na wymarzone studia. Dodatkowo większy procent takich studentów z sukcesem kończy wybrane uczelnie. Co daje jasny wniosek, dzieci grające w szachy mają większe szanse na sukces w dorosłym życiu.

Stowarzyszenie oprócz zorganizowania prezentacji o szachach, umożliwieniu każdemu chętnemu spotkania się i gry z aktualnymi mistrzami Polski, zajęło się wieloma rzeczami, których na pierwszy rzut oka się nie dostrzega – chociażby przygotowaniem i przesłaniem zaproszeń, rozdaniem ulotek informujących o zdarzeniu, zorganizowaniem ciepłych napoi, prezentów dla najmłodszych i przekazaniem ciepłego uśmiechu, każdemu kto zjawił się na imprezie.

W związku z tym smuci mnie komentarz Roberta, ponieważ ja, jak i wszyscy członkowie IMPULS-u pracujemy społecznie i pragniemy wspierać naszą lokalną społeczność, a nie „"PRZYKLEJAĆ" się do projektów innych osób”, a Teresiński Integracyjny Bieg Po Zdrowie jest imprezą mającą na celu integrację naszej lokalnej społeczności, a nie wszczynanie kłótni. My nie oczekujemy pochwał, nie pragniemy być pierwsi na mecie, realizujemy tylko nasze postanowienia statutowe.

Mam nadzieję, że w następnym roku uda nam się zorganizować III Teresiński Integracyjny Bieg Po Zdrowie, gdzie oprócz biegu, będziemy mieli turniej lub symultanę szachową prowadzoną przez nową sekcję szachową, a dodatkowo mieszkańcy będą mogli zapoznać się z kolejnym ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Robercie, jeżeli po moim komentarzu masz jeszcze wątpliwości co do treści artykułu, to proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub z zarządem Stowarzyszenia.

Z poważaniem,
Marek
Stowarzyszenie IMPULS (2008-10-08 23:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy