II miejsce w konkursie kulinarnym "Bitwa na drobiowe smaki" uczennic z Iwaszkiewicza

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: II miejsce w konkursie kulinarnym "Bitwa na drobiowe smaki" uczennic z Iwaszkiewicza Edukacja sochaczew
+4

W dniach 29 i 30 stycznia 2020r, w Studium Kulinarnym Gastro Magic w Jawczycach odbył się etap wojewódzki konkursu kulinarnego "Bitwa na drobiowe smaki". Z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zostały zakwalifikowane dwa zespoły kulinarne: pierwszy zespół to uczennice z klasy IV d technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj oraz uczennice z klasy III d technikum żywienia i usług gastronomicznych Joanna Kacprzak oraz Izabela Lewandowska.

Pierwszy dzień konkursu polegał na sporządzeniu przez 16 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół gastronomicznych województwa mazowieckiego przekąski z wykorzystaniem mięsa drobiu oraz dania zasadniczego z mięsa drobiowego.

Pierwszy zespół z naszej szkoły czyli Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj wykonały dania - przekąskę gorącą: "Tartaletki drobiowe pod pleśniową chmurką" i danie główne: "Kurczak orientalny z pomarańczową nutą". Drugi zespół z naszej szkoły czyli Joanna Kacprzak i Izabela Lewandowska wykonały dania: przekąskę gorącą: "Róże bekonowo - drobiowe", danie główne: "Faszerowane udko z nutą żurawinową".

Do drugiego etapu czyli drugiego dnia konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów dwuosobowych w tym zespól uczennice z klasy czwartej: Aleksandra Hołoś i Adrianna Bugaj. Drugi dzień konkursu był również bardzo pracowity i owocny. Zespoły konkursowe zainspirowane pokazem kucharzy musiały wykonać  danie z wykorzystaniem skrzydełek kurczaka, piersi z kurczaka, pieczarek, kalafiora romanesco, szynki parmeńskiej i panko. Dziewczęta zrobiły twisty ze skrzydełek kurczaka i pieczarek panierowane w panko oraz roladki drobiowe nadziewane z zielonym polskim akcentem. 

Ta potrawa okazała się jedną z lepszych i dziewczęta zajęły drugie miejsce. GRATULUJEMY.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy