II sezon ligi badmintona. ZAPRASZAMY !!!

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: II sezon ligi badmintona. ZAPRASZAMY !!! Badminton sochaczew

 • 6 września o godz. 15.00 startuje II sezon Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Pierwsza, wiosenno-letnia jej edycja odniosła sukces - cieszyła się sporym zainteresowaniem, stąd też już po wakacjach organizatorzy zachęcają do udziału w kolejnej.

  Mecze tradycyjnie rozgrywane będą na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz ZS RCKU. - Zachęcam do udziału w lidze i gry w badmintona, spróbowania swoich sił i możliwości na boisku. Rakietka i lotka znajdą się na pewno, wystarczy zabrać ze sobą sportowe obuwie i wygodny dres. Warto też odwiedzić naszą stronę na Facebooku/lotka, gdzie znajdą państwo obszerne fotorelacje z poszczególnych kolejek ligi, regulamin oraz terminarz zawodów – mówi współorganizator ILBPS Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”. 

  Celem przedsięwzięcia jest promocja zdrowego trybu życia i propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz samej gry w badmintona. Chętnych, co pokazała pierwsza edycja, do dobrej sportowej gry i rywalizacji o miejsce na pudle nie brakowało. Myślę, że i tym razem nie będzie mniejszej frekwencji, a nagrody będą atrakcyjne – zapowiada S. Wiśniewski.

  Badminton jest niedocenianą dyscypliną. A to sport wymagający refleksu, dobrej kondycji, umiejętności myślenia taktycznego. W porównaniu z innymi dyscyplinami badminton nie jest drogi, co dla wielu osób jest ważną kwestią. Dodatkowo niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, chociażby zwiększa wydolność organizmu i poprawia ogólną kondycję fizyczną.

  Amatorzy i nie tylko kometki będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i stanąć do rywalizacji, biorąc udział w sochaczewskiej lidze badmintona. Tym razem zawodnicy będą grać w: I lidze kobiet, I lidze męskiej, II lidze męskiej i III lidze męskiej. Rusza też liga 50+. Co istotne, do IILBPS mogą zgłaszać się wszyscy, bez ograniczeń wiekowych, ale nie posiadający aktualnej licencji PZBad – przypomina Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego. 

  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.pswp.e-sochaczew.pl. Na tej stronie znajduje się także regulamin. Zapisy przyjmowane są do 31 sierpnia.

  Sponsorem ligi są firmy: Martes Sport, C.H. Dobrzyński, Caffe Cabana, Pizzeria Wiejska z Teresina, Danielo, MaStudio, SkyCam, NSO oraz Mars polska.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy