Zaloguj się do konta

III BIEG CICHOCIEMNYCH

Dragon Fight Club
2016-06-14
Biegi
Historia „Cichociemnych” - grupy 316 najlepszych polskich skoczków spadochronowych, poddanych specjalistycznemu szkoleniu na terenie Wielkiej Brytanii, których celem był desant na teren okupowanej Polski stanowi fundament na którym powinien opierać się każdy Polak. To właśnie pamięci tych nieustraszonych żołnierzy, poświęcony jest zbliżający się bieg przełajowy na terenie Sochaczewa, na ich cześć nazwany „Biegiem Cichociemnych”. Jego pomysłodawca, Sławomir Cypel, trener Dragon Fight Club Sochaczew, zafascynowany dokonaniami i męstwem „Cichociemnych”, ich pamięć postanowił uczcić organizując bieg przełajowy, którego uczestnicy zmierzyć się będą musieli nie tylko z przeszkodami, ale przede wszystkim z największym przeciwnikiem – własnymi słabościami.

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 z Placu Kościuszki wyruszą uczestnicy trzeciej już edycji Biegu Cichociemnych. Jego organizatorami są: Dragon Fight Club Sochaczew, Urząd Miasta Sochaczew, Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz Boruta MC Poland, zaś wspierać go będzie Jednostka Specjalna „GROM” - spadkobierca tradycji Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Patronat nad III Biegiem Cichociemnych objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Burmistrz Miasta Sochaczew p. Piotr Osiecki oraz jeden z ostatnich żyjących „Cichociemnych”, ppor. Aleksander Tarnawski „Upłaz”, gość honorowy zeszłorocznej edycji biegu, który również w tym roku zapowiedział swoją obecność. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach – bieg główny o długości ok. 14 km oraz bieg towarzyszący o długości ok. 5 km, w którym udział wziąć mogą również początkujący biegacze, jak również młodzież w wieku 15 – 17 lat. Trasa prowadzić będzie w głównej mierze dorzeczem i korytem rzeki Bzury, a na całej jej długości uczestnikom przyjdzie pokonywać rozmaite przeszkody, tak naturalne, jak i sztuczne. Dokładny przebieg trasy stanowić będzie tajemnicę aż do dnia biegu, ale organizatorzy zapewniają, że na nudę i monotonię nikt z uczestników nie będzie mógł narzekać. Na Podzamczu, gdzie umiejscowiona zostanie meta, czekać będą atrakcje towarzyszące - obejrzeć będzie m.in. ekspozycje Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, rekonstrukcje przygotowane przez grupę Trolle ASG.

Zapraszamy serdecznie do udziału w III Biegu Cichociemnych – zarówno biegaczy, jak i ich kibiców i wszystkich sochaczewian – i prosimy o gorący doping dla uczestników :)

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: biegcichociemnych.pl.

Dragon Fight Club

Olga Miałkos

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne11

Ulotki dostarczane przez Pocztę Polską - oczernianie jednego z kandydatów?

Sprawy urzędowo-administracyjne10

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś2

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

WypadkiDziś

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne8

Kontrolowana debata albo żadna - Jacek Kurski wkracza do akcji

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc