III edycja TESTU COOPERA

/ 10 zdjęć

Test Coopera, to 12-minutowy marsz lub bieg, podczas którego uczestnik stara się pokonać jak największą odległość. W zależności od wyniku, płci oraz wieku uczestnik kwalifikuje się do określonej grupy sprawności fizycznej, w której jest do końca obecnej edycji na lata kalendarzowe 2012-2013. Bieg odbywał się będzie w dwóch cyklach imprez - Jesień, czyli 6 października 2012 na terenie Zespołu Szkół w Erminowie oraz drugi - Wiosna 2013, na stadionie KS Bzura Chodaków w Sochaczewie. Test ma za zadanie określić kondycję fizyczną oraz zmotywować do dalszego działania sportowego.

Impreza zorganizowana przez Klub Maratończyka ,,Aktywni' wraz ze szkołą specjalną z Erminowa, sochaczewski Test Coopera „4 PORY ROKU” odbyła się 6 października 2012 w Erminowie. Celem imprezy była popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Sochaczewa i okolic, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. Jednak podstawowym celem testu było uzbieranie dochodu z wpisowego i z dowolnych wpłat, aukcji i sprzedaży książek, i przeznaczenie go na zakup sprzętu logopedyczno-rehabilitacyjnego dla Zespołu Szkół w Erminowie.
Biegi odbyły się w seriach puszczanych co ok. 20-minut w grupach maksymalnie 20-osobowych. Limit uczestników sochaczewskiego Testu Coopera wynosi 200 osób. Wśród uczestników, zobaczyć można było m.in. radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosława Adama Orlińskiego, wicestarostę Janusza Ciurę, wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego, dyrektora Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Marcina Podsędka oraz dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Pawła Masłowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać jak największy dystans w ściśle określonym czasie.
Równocześnie do testu Coopera trwał bieg dla dzieci „Mini Test Coopera” . Był to 6-minutowy test dla młodych uczestników w wieku 12 lat i młodszych. W mini teście ustalono 3 kategorie wiekowe. 4-6 szkół podstawowych, 1-3 szkół podstawowych oraz kategorie najmłodszych - krasnali. W tym biegu wśród wielu uczestników, udział swój miał m.in. syn dyrektora Wydziału Komunikacji P. Masłowskiego. Najmłodszy z uczestników Mini Testu miał 2 latka.
Wśród nagrodzonych aż dziewięć szkół otrzymało statuetki w kategorii najliczniejszej reprezentacji szkoły. Puchary dla najlepszych ufundowali m.in. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, wójtowie gmin - Rybno, Młodzieszyn, lokalne stowarzyszenia Przyjazne Miasto Sochaczew, Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej, Stowarzyszenie Ruch Obywatelski – Teraz Sochaczew, Mała Ojczyzna, piekarnia Państwa Kaczmarków oraz Klub „Aktywni”.
Podczas sochaczewskiego Testu Coopera wprowadzono 6 klasyfikacji wiekowych kobiet i mężczyzn: 13-15, 16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50+. Każda osoba z poszczególnych grup otrzymała medal. Przebiegnięty dystans mierzony był z dokładnością do 5 metrów na niekorzyść zawodnika.
Dla uczestników biegu po odznaczeniu medalami został przygotowany posiłek regeneracyjny. Był to z pewnością bardzo aktywny dzień dla wszystkich.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy