III Memoriał im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: III Memoriał im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego Tenis stołowy sochaczew

Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego poświęcono III Memoriał, który w dniu 12.05.2016 roku odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie. Z tej okazji zorganizowano zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu PSP w Sochaczewie oraz zawody w tenisa stołowego. Także w tym dniu klasa II a pod kierunkiem wychowawcy Dominika Markiewicza zaprezentowała projekt edukacyjny pt. „Wszystko zależy od Ciebie. Pierwsza pomoc przedmedyczna i ratownictwo”.

Głównym punktem programu były jednak wspomnienia o patronie Memoriału. Na zaproszenie dyrektora szkoły w spotkaniu z młodzieżą wzięli udział Jego koledzy, którzy podzieli się z gimnazjalistami wiedzą o Sylwestrze Rozdżestwieńskim. W swojej pamięci zachowali oni obraz przyjaciela, który wiedział wszystko o wynikach sportowych. Przytłaczał swoją wiedzą sportową, miłością do sportu i młodzieży. Znany był także z umiłowania Iłowa, w którym ukończył szkołę podstawową. Jakby mógł, to by przeniósł do Iłowa wszystkie zawody – wspominał kolega Sylwestra. Jego sprawność fizyczna była zawsze na wysokim poziomie. W swoim życiu uprawiał różne dyscypliny sportowe. Grał w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, pływał, uprawiał tenis stołowy i ziemny. 

Znany był z tego, że w tenisa stołowego grał deseczką lub lusterkiem i zawsze wygrywał. W pamięci przyjaciół Sylwester Rozdżestwieński zachował się też jako osoba pomagająca ludziom w rożnych problemach, do której można się ze wszystkim zwrócić. Poza tym, jak wyraził się jeden z kolegów – nie było szans równać się z legendą mikrofonu. Był nieocenionym redaktorem radiowym i komentatorem imprez sportowych, ale też przyjacielem młodzieży, o której wynikach sportowych wiedział wszystko. Nie sposób pominąć przy tym faktu, że był to nauczyciel i dyrektor szkoły, który wychował kilka pokoleń młodzieży. Życzylibyśmy sobie jako koledzy, aby pamięć o nim przetrwała - zakończył wspomnienie o Sylwestrze Rozdżestwieńskim wice starosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski. W dniu 29.08.2012 roku uchwalą RG Iłów Sylwester Rozdżestwieński został honorowym obywatelem tutejszej gminy. Zmarł w dniu 15.05.2013 roku. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy