III Nocny Sochaczewski Rajd Motocyklowy „Śladami Bitwy nad Bzurą 1939″

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: III Nocny Sochaczewski Rajd Motocyklowy „Śladami Bitwy nad Bzurą 1939″ Historia i tradycja sochaczew
+1

12 września motocykliści  z SMS Sochaczew  zorganizowali po raz trzeci rajd motocyklowy poświęcony pamięci wydarzeń  z września 1939 r.Po zbiórce i odprawie formalnej na terenie przystani nad Bzurą wszyscy uczestnicy , sędziowie , organizatorzy w paradnej kolumnie przejechali pod cmentarz wojenny w Trojanowie. W asyście umundurowanych rekonstruktorów z Muzealnej Grupy Historycznej im.II 18 pp, motocykliści złożyli hołd poległym żołnierzom pod pomnikiem upamiętniającym bohaterstwo obrońców Rzeczpospolitej.


 

Kolejnym punktem rajdu była prelekcja w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, która była okazją do uzupełnienia, zdobycia wiedzy dotyczącej wydarzeń związanych z Bitwą nad Bzurą 1939 r. - uzbrojenia, dowódców.


Około godziny 18.00 w odstępach paru minutowych wystartowało z Placu Kościuszki 5 motocyklowych drużyn. Drużyny składały się od 1 do 3 motocykli. W rajdzie udział wzięły drużyny : Loose Brothers - Janek , Kuchar i Andrzej ; Moto Tourist Group - Orzech i Majonez ; Bert : Paweł , Kamil i Darek , Zbłąkani - Marek i Artur oraz White Arrows - Włodek. Koledzy przybyli z Sochaczewa i okolicznych miejscowości : Grodziska , Żyrardowa , Skierniewic.


W tym roku trasa rajdu miała kształt ósemki o długości 70 km a dodatkowym utrudnieniem był brak zaznaczonych punktów kontrolnych , których łącznie było 8.
Różnorodność konkurencji z pewnością spodobała się zawodnikom rajdu - były pytania historyczne przygotowane przez Muzealną Grupę Historyczną, pole minowe z wykrywaczem metali , rzuty granatami , przejście po linie z karabinem , strzelanie z repliki karabinku ASG , strzelanie z wiatrówki .
Do zdobycia maksymalnie było 625 punktów. Walka była zacięta , były awarie motocykli , pomylone trasy ale ostatecznie wszyscy dotarli do mety ok 22.00 meldując się po drodze na wszystkich punktach kontrolnych. 

 
465 punktów zbył zespół White Arrows , 485 - Zbłąkani , 486 - Moto Tourist Group , 489 - Bert zaś zwycięzcami całego rajdu z 570 (!) punktami byli Loose Brothers którzy mimo awarii motocykla dojechali do mety i pokonali rywali w większości konkurencji.


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaciętą rywalizację , kolegom i koleżankom z Muzealnej Grupy Historycznej za przygotowanie pytań historycznych i sędziowanie na punktach kontrolnych, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą za przeprowadzenie prelekcji. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy