III Sochaczewski Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego,który potrwa do 30 kwietnia 2014r.

/ 3 komentarzy

Rozpoczyna się kolejna edycja  ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w tym roku pod hasłem: „To Polska i nasi Ojcowie”.

 Będzie ona trwała do 30 kwietnia 2014.

Organizatorami tej kulturalnej inicjatywy są: Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie

 ul.1 Maja 21, oraz Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

 Przedsięwzięcie służy upamiętnieniu światowej sławy artysta ,malarza Władysława Ślewińskiego, który urodził się 1 czerwca 1856r. w Białyninie gmina Nowa Sucha a został ochrzczony w kościele pw. Jana i Pawła Świętych Męczenników w Mikołajewie gmina Teresin. Swego czasu został zapomniany na cały wiek historii Polski, przez pomylone daty i miejsce urodzenia.  O artyście mówi się, że: ”wymaga dwoistej perspektywy widzenia, bo to francuska szkoła i polska poetyka, teraz można już powiedzieć, że to malarstwo narodowe o światowej przestrzeni widzenia”.

Obrazy artysty malarza znajdują się w takich muzeach na świecie:   Musée d'Orsay, Musée des Beaux-Arts de Pont-Aven, Muzeum Narodowe w Tokio .  Największe polskie kolekcje obrazów tego malarza znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Kielcach oraz Górnośląskim Muzeum Narodowym w Bytomiu, etc. Również w kolekcji prywatnej Wojciecha Fibaka. Wszyscy Ci właściciele obrazów Władysława Ślewińskiego w tym roku ufundowali Nagrody im. Władysława Ślewińskiego. Główne poparcie popłynęło z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który po raz trzeci ufundował Dyplomy i Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla zwycięzców.                Intencją  orgnizatorów tegorocznego konkursu plastycznego jest uhonorowanie wszystkich ojców .  W konkursie mogą  zaprezntować swój talent artystyczny :dzieci ,młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, plakatowymi, a przede wszystkim farbami olejnymi o formacie A4 i nie większym niż A3.

Organizatorzy oczekują na zgłoszenie prac konkursowych do 30 kwietnia 2014 roku.

Należy je dostarczyć na adres biblioteki miejskiej w Sochaczewie, ul.1 Maja 21

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie zwycięzców nastąpi w czerwcu 2014r.   podczas

IV Wydarzenia Artystycznego „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński, które w swoim projekcie kulturalnym jest nierozerwalnie związane z konkursem

 Patronat honorowy nad III Konkursem Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego oraz  

IV Wydarzeniem Artystycznym „Kocham Polskę...”Władysław Ślewiński objęli:   

Zapraszamy na stronę internetową: www.slewinski.e-sochaczew.pl do zakładki Patronaty Honorowe pod LOGO Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

maria123maria123
0
TO JEST AFISZ !!!!!!!!!!  Proszę nie mylić z plakatem, gdzie podstawowym nośnikiem treści są plastyczne środki wyrazu. Proszę o sprostowanie błędu ,gdyż informacje kierowane są również do dzieci i młodzieży.                                                                                                                    
(2014-02-26 03:34)
maria123maria123
0
PRZERAŻA MNIE NATŁOK INFORMACJI O KONKURSIE, KTÓRE POWINNY SIĘ UKAZAĆ PO ZAKOŃCZENIU NADSYŁANIA PRAC. TAKI CHAOS I SZUM ORGANIZATORSKI RACZEJ ZNIECHĘCI A PRZEDE WSZYSTKIM ROZPROSZY UCZESTNIKÓW KONKURSU. CZY ORGANIZATOROM ZALEŻY NA PROMOWANIU SIEBIE ? PO CO TA PAPLANINA POWTARZANA PO KILKA RAZY!!!CELEM KAŻDEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO JEST ZAINSPIROWANIE DZIECI DO TWÓRCZEJ I SPONTANICZNEJ PRACY NA OKREŚLONY TEMAT.TRZEBA MIEĆ NA UWADZE ZASADĘ ,ŻE TWÓRCZOŚĆ DZIECI JEST BEZINTERESOWNA- LICZY SIĘ SAM PROCES TWORZENIA . DZIECKO NIE PRACUJE DLA NAGRODY OD ZACNEGO PANA DYREKTORA,CZY TEŻ PANA WÓJTA , NATOMIAST JEGO DZIEŁO POWINNO BYĆ NAGRODZONE. KŁANIA SIĘ PSYCHOLOGIA ROZWOJOWA ORAZ PRZEMYŚLANY PLAN ORGANIZACYJNY (2014-02-28 00:00)
maria123maria123
0
Dziękuję za usunięcie plakatu, który był afiszem.Jednocześnie b. proszę, aby plakat promujący konkurs nie wyszedł z pod pędzla Pana prezesa.Taki wniosek wysnułam po obejrzeniu tego Pana galerii.Niektórzy Artyści Malarze są z tylko nazwy. Łączę pozdrowienia (2014-02-28 01:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy