III Turniej im. S. Rozdżestwieńskiego

Zdjęcia i foto: III Turniej im. S. Rozdżestwieńskiego Piłka nożna sochaczew

17 stycznia 2015r. w Hali Sportowej w Iłowie odbył się III Turniej Piłki Nożnej Halowej dzieci rocznika 2001 im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego. W Turnieju uczestniczyły drużyny: Pogoń Bełchów, Mazur Gostynin, Świt Staroźreby, Pelikan Łowicz, Start Złaków Borowy, AP Sochaczew oraz Unia Iłów I i Unia Iłów II. Zawody  przygotował i nadzorował  Piotr Piotrowski trener Unii Iłów rocznika 2001 i 2002 oraz Edyta Róg koordynator do spraw sportu i administracji ŚHS w Iłowie

Turniej rozpoczął krótkim wystąpieniem Wójta Gminy Iłów Romana Kujawy, który życzył zawodnikom efektownej gry oraz dobrej zabawy. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć Sylwestra Rozdżestwieńskiego i rozpoczęto poszczególne mecze. Wyrazem pamięci o patronie Turnieju, współpracowniku i przyjacielu Hali w Iłowie - było także zapalenie zniczy na grobie S. Rozdżestwieńskiego. Delegacja organizatorów turnieju udała się bowiem na iłowski cmentarz, gdzie pochowany jest znany w Iłowie redaktor, pedagog i przyjaciel.

W turnieju uczestniczyło osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, a pozostali walczyli o miejsca V-VIII. Mecze finałowe okazały się bardzo zacięte. Pelikan Łowicz pokonał 1:0 Mazura Gostynin a gospodarze turnieju Unia Iłów I przegrała  1:0 z AP Sochaczew, tracąc bramkę na 50 sekund przed końcem meczu. Dużo emocji wśród  widzów i zawodników wzbudził mecz o III miejsce, w którym Mazur Gostynin po rzutach karnych 2:1 pokonał Unię Iłów I (1:1 w meczu). W  finale  Pelikan Łowicz, w którym występują byli zawodnicy Unii Iłów: Mateusz Lis i Hubert Duda zwyciężył 2:1 z AP Sochaczew, mimo, że przegrywał 1:0. Królem strzelców został Kacper Olszewski z Mazura Gostynin (7 bramek strzelonych) a najlepszym bramkarzem wybrano się Adama  Zwierza  z AP Sochaczew.

Zawody komentował wspólnie z Edytą Róg kierownik Hali Sportowej Robert Orzeszek, sędziowali Paweł Wieczorek i Marek Obidowski, a opiekę medyczną sprawowała Danuta Białkowska. Drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary oraz słodki upominek dla każdego zawodnika. Możliwe to było dzięki sponsorom turnieju do których należą: Mars Polska, Tęczowy Ogród, Bakoma, Vistula Bank Spółdzielczy Iłów,  Boryszew SA Oddział Nylonbor, państwo Bożena i Adam Papierowscy oraz firma Agrolbud. Do nich organizatorzy Turnieju kierują serdeczne podziękowania.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy