Iłów pożegnał lato po raz XIX! FOTORELACJA

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Iłów pożegnał lato po raz XIX! FOTORELACJA Imprezy cykliczne sochaczew
+6

Za nami kolejna już edycja imprezy pod hasłem: „Wielkie Pożegnanie Lata”. Z tej okazji co roku (zawsze w ostatni czwartek sierpnia) stadion miejski w Iłowie zbiera kilkutysięczną widownię napływającą z różnych zakątków Polski. Tym razem widzów było prawdopodobnie ok. 10 tys. Pożegnanie Lata to jednak nie tylko koncert. Plener zapełniają po brzegi liczne stoiska gastronomiczne, stragany z zabawkami i różnymi gadżetami oraz karuzele, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Tu rekordy popularności bije zwykle karuzela – młot, na który czas oczekiwania w kolejce wynosi pół godziny. Oczywiście wiele zależy od pogody. W tym roku była ona wymarzona. 


Do późnych godzin nocnych było bardzo ciepło. Publiczność zatem dopisała. I nic dziwnego, że napływała ona z rożnych stron Polski. Należy podkreślić, że choć na imprezie nie brakuje ludzi powodowanych zwykłą ciekawością, która ich sprowadza na to wydarzenie, to jednak większą część z nich stanowią zapaleni fani muzyki disco polo, która jak się okazuje, jest w Polsce bardzo popularna. Jak sami mówią: ,,Nie opuściliśmy Pożegnania Lata w Iłowie już od dobrych kilku lat i zawsze z utęsknieniem czekamy na ten moment, który jest takim podsumowaniem całych wakacji”. Dla innych z kolei: ,,Impreza jest odpowiednim spotkaniem się ze znajomymi, z którymi czasem ciężko się gdziekolwiek wyrwać”. Nie brakuje też zwykle osób, które po prostu chcą się pobawić w rytmach disco, a takich par można było wypatrzeć naprawdę mnóstwo. Miejscowości, z jakich przybywali to m.in.: Płock, Sierpc, Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki, Żyrardów, Żychlin. Były też osoby z województwa dolnośląskiego, a to już jest znaczny kawałek drogi. Jak widać jednak, kilometry nie odgrywają żadnej roli, kiedy Iłów żegna lato. 


W tym roku gwiazdą wieczoru organizatorzy uczynili flamandzką artystkę Kate Ryan, która na scenie zadebiutowała już jako 16-latka. Jej utwory wielokrotnie trafiały na szczyty list przebojów, a najbardziej znany, „Désenchantée” był numerem jeden aż w 32 krajach. Cała kariera Kate nabrała tempa po roku 2000. Warto też wspomnieć, że w 2006 roku reprezentowała Belgię na Eurowizji. Ponadto, pośród znanych utworów wokalistki znajdują się: „Libertine”, „La Promesse”, „Ella Ella”, czy „Voyage Voyage”, które zostały wykonane na iłowskiej scenie. Rok 2016 zdecydowanie należał do zespołu Power Play, bowiem w tym roku obchodzi on  15-lecie swojego istnienia. Przygodę muzyczną zaczęli w roku 2001. Zespół współtworzy trzech przystojnych mężczyzn, którzy jak da się zauważyć przyprawiają damską część widowni o zawrót głowy. Ich największe hity to min.: ,,Kochaj mnie”, „Wolę Olę”, czy ,,Zawsze coś”. A oto, co mówią o sobie„Cieszymy się, że muzyka, którą tworzymy potrafi bawić sprawiając, że na twarzy wielu osób pojawia się uśmiech”.  Z racji 15-lecia ich piosenki zostały wykonane przez innych artystów muzyki disco polo. 


Na scenie mogliśmy zobaczyć również zespoły: Boys, Classic, Akcent, Weekend, Mig, Markus P, Exaited, Top Girls, Claudi, Sensual, After Party, Milano, Czadoman, a także wielu innych popularnych artystów tego gatunku muzyki starszego i młodszego pokolenia. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w oficjalnym Pożegnaniu Lata stacja VOX Music TV prowadziła transmisję na żywo. Impreza trwała do późnych godzin, ale nie przeszkadzało to zupełnie w dobrej zabawie.  


Tą tradycją zakończyliśmy sezon wakacyjny. Mimo to, pogoda dopisuje nadal i raczej nie zapowiada się na jakieś diametralne zmiany. Korzystajmy z uroków lata, póki jest okazja. Z wielkim apetytem oczekujemy już jednak XX-lecia ,,Wielkiego Pożegnania Lata”. Ciekawe co dla nas przygotują organizatorzy z okazji jubileuszowego koncertu?...

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy