IMAGINE

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: IMAGINE Film, fotografia sochaczew

Sochaczewski Klub Filmowy w najbliższą sobotę 14 marca o godz. 17.00 w Ostoi św Dominika pokaże film "Imagine" - wzruszającą i urzekającą zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego historię charyzmatycznego instruktora echolokacji Iana, który przybywa do specjalnego ośrodka dla niewidomych w Lizbonie, aby podjąć tam pracę z nowymi podopiecznymi.

Ian uczy orientacji w przestrzeni nietypowymi metodami, czym wzbudza niepokój. Sam porusza się tak pewnie, że jego uczniowie nie wierzą, że również nie widzi. W krótkim czasie zyskuje ich sympatię, pokazując im świat, którego wcześniej nie mieli okazji eksplorować. Ian obdarza szczególną atencją piękną Ewę, której pomaga przezwyciężyć lęki i otworzyć się na świat.


"Imagine " to trzeci, długo wyczekiwany film reżysera "Sztuczek" i "Zmruż oczy", zdobywcy sześciu Złotych Orłów oraz Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Andrzeja Jakimowskiego, który za "Imagine" na Warszawskim Festiwalu Filmowym nagrodę za reżyserię w Konkursie Międzynarodowym. Świetnie uzupełniającą zdjęcia i montaż muzykę do filmu skomponował Tomasz Gąssowski, autor ścieżki dźwiękowej do pozostałych obrazów Jakimowskiego.


W rolę głównych bohaterów wcielili się Edward Hogg, zdobywca prestiżowego wyróżnienia Shooting Star na Festiwalu w Berlinie, oraz znana z filmów "Control" oraz "Wyścig" Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie "Upadek".


By przybliżyć nam świat osób niewidomych, Jakimowski wielokrotnie powstrzymuje się przed pokazaniem tego, czego nie mogą zobaczyć sami bohaterowie. Stawia nas tym samym w ich sytuacji.


Film trwa 1 godz. 45 min.


Wstęp wolny.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy