Improwizacje na motywach chopinowskich - Muzeum Bez Barier w Żelazowej Woli

Zdjęcia i foto: Improwizacje na motywach chopinowskich - Muzeum Bez Barier w Żelazowej Woli Rekreacja sochaczew

W Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli cyklicznie organizowane są zajęcia dla osób niepełnosprawnych - Muzeum Bez Barier. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 lutego, zaprosimy wtedy na warsztaty Improwizacje na motywach chopinowskich

Fryderyk Chopin miał sławę nie tylko wybitnego kompozytora i wirtuoza, ale również improwizatora. Często w gronie przyjaciół układał na żywo muzykę do utworów poetyckich, opracowywał i rozwijał motywy z pieśni i tańców ludowych, tworzył oryginalne improwizacje.

W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się śpiewać tradycyjnych pieśni (Oj Chmielu, Chmielu oraz Laura i Filon). Poznają rytmy mazurkowe i wysłuchają mazurków Chopina. Następnie indywidualnie lub w małych grupach będą tworzyć improwizacje.

Program przygotowany jest dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności intelektualnej. Zapraszamy do udziału grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne, wstęp na zajęcia jest bezpłatny – po uprzedniej rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona.

I grupa 10:00 – 11:00
II grupa 11:15 – 12:15

Fot. M. Kazur / NIFC

 

Kontakt:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: mkazur@nifc.pl
tel.: (+48) 664 413 511

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy