Inauguracja sezonu turystycznego 2020 w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie

/ 28 zdjęć
Zdjęcia i foto: Inauguracja sezonu turystycznego 2020 w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+23

W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zainaugurowano wyczekiwany przez wielu sezon turystyczny 2020. W piątek, 29 maja br., osiemnastokilometrowym szlakiem z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej z "zawrotną" prędkością średnią 15 kilometrów na godzinę pomknął pierwszy tegorocznej wiosny rozkładowy pociąg Retro. Kolejne kursy zabytkowego składu zestawionego z lokomotywy spalinowej Lxd2-342 oraz wagonów typu 1Aw i 3Aw odbyły się w sobotę i niedzielę, tj. 30 i 31 czerwca.

Obowiązujący reżim sanitarny, spowodowany pandemią COVID-19, skłonił nas do wprowadzenia szeregu zasad mających zapewnić bezpieczeństwo tak podróżnym, jak i pracownikom muzeum. Z tej samej przyczyny zmianie uległ także program wycieczki, do odwołania zrezygnowaliśmy bowiem z organizacji pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, proponując w zamian przedłużony spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej w Wilczu Tułowskim.

Wszystkie obostrzenia i ograniczenia nie wpłynęły negatywnie na zainteresowanie miłośników kolei i wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy licznie odwiedzili naszą placówkę. W okresie od 29 do 31 maja z muzealnej oferty skorzystały 374 osoby.

Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę. Tym zaś, którzy jeszcze nie przekonali się, jak wygląda dobra zabawa w kolejowym wydaniu, proponujemy już teraz rezerwację biletów na następne przejazdy pociągiem Retro (liczba miejsc ograniczona). Najbliższe z nich odbędą się już 6 i 7 czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Tomasz Karolak

Muzeum kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. T. Karolak

Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy