Inauguracja Sochaczewskiego Letniego Festiwalu Muzycznego


Sochaczewski Letni Festiwal Muzyczny rozpoczął się w niedzielne popołudnie 26 maja. Ze względu na kapryśną aurę impreza została przeniesiona do Szkoły Muzycznej. Na scenie wystąpiła „Warszawianka” oraz chóry PSM.

Koncert odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczewa Pana Piotra osieckiego.

26 maja sochaczewianie mieli do wyboru szereg imprez, które odbyły się z okazji Dnia Matki. Bardzo dużo osób postanowiło niedzielne popołudnie spędzić oddając się folklorystycznym rytmom, które zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz dziecięcym piosenkom, jakie zaprezentował chór sochaczewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. W związku ze zmienną pogodą festiwal odbył się w Sali koncertowej, którą publiczność wypełniła po brzegi.

Jako pierwsza wystąpiła istniejąca od dwunastu lat grupa dziecięca „Warszawianka”. Obecnie w zespole tańczy i śpiewa prawie sto dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Podczas niedzielnego koncertu zespół zaprezentował tańce, piosenki, gry i zabawy z różnych regionów naszego kraju. W niezwykle barwnych, pełnych fantazji strojach dzieci przedstawiły takie tance jak: krakowiak, mietlorz – śląski taniec ludowy, który zatańczyły cztery dziewczynki. Ich marzeniem jest zatańczyć z młodzieńcem, jednak są one zbyt młode i póki co muszą zadowolić się tańcząc z miotłą. W programie niedzielnego festiwalu znalazły się także delikatne, pełne wdzięku tańce kaszubskie oraz żywieckie sianokosy, odzwierciedlające zabawy dzieci podczas żniw.

Podczas niedzielnej imprezy wystąpił również chór uczniów z klas I-III PSM. Młodzi soliści wykonali m.in. „Entlik Pentlik”, „Pan Wahadło”.

Solo w piosence „Rzeczka” wystąpiła Ula Żochowska. Nieco później mogliśmy podziwiać chór, który tworzą uczniowie klas IV, V i VI. W ostatnim czasie soliści brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Warszawska Wiosna Chóralna” i kilka utworów zostało zaczerpniętych właśnie z tego konkursu. Obydwa chóry poprowadziła Iwona Niemyjska.

Katarzyna Łażewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy