Indie i Tajwan na II Sochaczewskim Forum Inwestycyjnym - 17.09.2012

W Dworku Magnat przy ul. Warszawskiej 89, odbyło się II Sochaczewskie Forum Inwestycyjne. Zorganizowaną przez Urząd Miejski konferencję biznesową honorowym patronatem objął wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak. W II SFI wzięło udział w sumie ponad 100 zaproszonych gości, w tym przedstawiciele 61 firm.

Spotkanie otworzył burmistrz Piotr Osiecki, który już na wstępie zaznaczył, że Sochaczew ma wiele atutów, a największym z nich są mieszkańcy kreatywni, twórczy, gotowi do podejmowania wyzwań, dobrze wykształceni, pracowici. Potwierdzą to z pewnością obecni na Forum przedstawiciele firm, które już od kilku czy kilkunastu lat są obecne na ziemi sochaczewskiej, tu prowadzą biznes i dobrze im się wiedzie. Jak powiedział, nie raz słyszał z ust innych samorządowców pytanie, po co robicie te Fora, szczególnie teraz w czasach kryzysu?

- Jestem przekonany, że zachęcać do inwestowania w Sochaczewie trzeba i w lepszych i trudnych czasach, bo nawet kryzys może mieć swoje dobre strony. Samorządy muszą być aktywne, kreatywne w poszukiwaniu firm tworzących później miejsca pracy, płacących podatki do kasy miasta, przez co zmniejsza się obszar biedy, a miasta mniej wydają na pomoc społeczną, zasiłki, darmowe obiady w szkołach. Każde miejsce pracy jest cenne - dodał.

Na liście gości Forum znaleźć można było m.in. przedstawicieli firm z branży nowych technologii, IT, motoryzacji, logistyki i transportu, włókienniczej, medycznej i telekomunikacyjnej. Wśród nich nie zabrakło również gości zagranicznych, reprezentujących firmy francuskie, belgijskie, indyjskie i tajwańskie.

Forum było okazją do przedstawienia oferty inwestycyjnej Sochaczewa oraz infrastruktury technicznej i zaplecza socjalnego w naszym mieście. Firmy już działające w Sochaczewie dzieliły się z nowymi i potencjalnymi inwestorami swymi doświadczeniami, firmy dopiero rozpoczynające u nas działalność zaprezentowały swoje plany inwestycyjne i kontekst decyzji, o wyborze naszego miasta jako miejsca ulokowania inwestycji. Wszyscy uczestnicy II SFI korzystali również chętnie z możliwości indywidualnych spotkań, rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych w kuluarach, podczas przerw kawowych i business lunchu. Mamy nadzieję, że już wkrótce zainicjowane przez nich rozmowy przełożą się na konkretne projekty inwestycyjne na terenie Sochaczewa.

Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i firmom, dzięki którym możliwe stało się zorganizowanie w Sochaczewie konferencji biznesowej na tak wysokim poziomie. Dziękujemy również wszystkim obecnym na Forum mediom, za nagłośnienie tego wydarzenia i praktyczny udział w promocji gospodarczej naszego miasta. Polecamy się Państwa życzliwej pamięci i już dziś liczymy na podobne zaangażowanie podczas organizacji III Mazowieckiego Forum Inwestycyjnego w Sochaczewie. Zachęceni sukcesem II SFI postanowiliśmy bowiem rozszerzyć formułę Forum i od 2013 r. uczynić z niego imprezę o znaczeniu regionalnym i jeszcze szerszym zasięgu. Już dziś zachęcamy Państwa do śledzenia informacji o Forum na www.investin.sochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy