Informacja CBA przeczy oświadczeniu Roberta K.

Zdjęcia i foto: Informacja CBA przeczy oświadczeniu Roberta K. Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

W związku z burzą medialną wokół zatrzymania Roberta K., gwiazdy disco polo rodem z powiatu sochaczewskiego, Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało informację zaprzeczającą treściom zawartym w oświadczeniu muzyka.

 

W związku z burzą medialną, a także licznym pytaniami i kontrowersjami, CBA zdecydowało się opublikować informację, w której podaje, jakie środki zastosowano wobec Roberta K., gwiazdy disco polo zatrzymanej w dniu 24 maja br. przez funkcjonariuszy biura w Warszawie.

Wbrew temu, co twierdzi Robert K. w swoim oświadczeniu, CBA podało, że muzyk usłyszał w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami do rozliczenia podatku VAT, narażając na uszczuplenie podatku VAT  w sumie na kwotę ponad 420 tys. zł, oraz że prokuratura zdecydowała o zajęciu mienia ruchomego należącego do Roberta K. w postaci wartego 250 tysięcy złotych samochodu terenowego.

Jak podaje również Centralne Biuro Antykorupcyjne, prokuratura zastosowała wobec podejrzanego poręczenie majątkowe jako wolnościowy środek zapobiegawczy. Również dwie inne osoby zatrzymane 24 maja usłyszały zarzuty. CBA podtrzymuje informacje, że śledztwo prowadzone jest przeciwko wieloosobowej grupie, która zajmowała się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT, a następnie ich sprzedażą w celu zaniżania zobowiązań podatkowych. W sumie w tej sprawie zatrzymanych zostało już 27 osób, i możliwie, że dojdzie do kolejnych zatrzymań i nowych zarzutów.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy