Inni obiecują, my budujemy

/ 21 komentarzy
Zdjęcia i foto: Inni obiecują, my budujemy Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Drodzy Mieszkańcy,

Cztery lata temu zwróciliśmy się do Państwa z prośbą o poparcie naszych kandydatów na radnych gminnych oraz na wójta gminy Rybno. Jeszcze raz chcieliśmy podziękować za okazane zaufanie. Gdy chcesz zbudować nowy dom, nie wybierasz wykonawcy z ulotki firmy, która tylko ładnie wygląda. Wybierasz sprawdzonego budowniczego, który postawił solidny dom Twojemu bratu, sąsiadowi i innym znajomym. Masz wtedy pewność, że dokonałeś właściwego wyboru. My mamy doświadczenie w budowaniu naszej gminy. Przez ostatnie cztery lata udało nam się:

- przebudować 18 km dróg gminnych i pomóc finansowo w przebudowie dróg powiatowych,
- kupić nowe samochody strażackie dla OSP Rybno oraz dla OSP Jasieniec,
- pomogliśmy w remontach i wyposażeniu wszystkich strażnic OSP i umundurowaniu strażaków,
- przygotować dokumentację projektową na budowę przedszkola, SUW w Nowej Wsi, budynku socjalnego oraz świetlicy wiejskiej w Cyprianach,
- prowadzić dalszą kanalizację gminy oraz zapoczątkować elektroniczny odczyt wodomierzy,
- dokończyć budowę i wyposażyć Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie,
- przekazać dodatkowe środki na zajęcia pozalekcyjne w szkole oraz ją doposażyć,
- pomóc w działaniu Gminnej Spółki Wodnej w Rybnie przebudować stadion gminny i zorganizować na nim zajęcia sportowe,
- wspieraliśmy powstanie oraz wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Seniorów i Klub Sportowy Feniks.

Chcemy kontynuować naszą pracę w kolejnej kadencji. 21 października to Wy, Drodzy Mieszkańcy, zdecydujecie jak ma wyglądać przyszłość naszej Gminy. My mamy już gotowy plan działania!

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (21)

merkurymerkury
+1
Ciekawy artykuł ale chyba dla wyznawców obecnego wójta i jego sekty gminnej. Północna część gminy już od wielu dekad prosi o kawałek asfaltu około 1km koło tzw zniczy (Welida).

Ułatwiłoby to bardzo dojazd do Sochaczewa. Te 18 km to chyba koło Erminowa i okolic...... (2018-10-15 20:06)
Grzegorz KropiakGrzegorz Kropiak
0
Droga w Zofijówce jest już zgłoszona do Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do wykonania w 2019 roku. Można to sprawdzić na stronie Urzędu Mazowieckiego. Chciałbym, żebyśmy w następnym roku spotkali się na otwarciu tej drogi. (2018-10-16 21:36)
MieszkaniecRybnaMieszkaniecRybna
0
Bardzo chwytliwy tytuł, ale budzący jedno pytanie. Co mają robić inni jak nie obiecywać działania, skoro od 20 lat w gminie nikt nie miał okazji się wykazać? Na szczęście jest jeden kandydat, który nie obiecuje, tylko zobowiązuje się do działania... Przez ostatnie lata były budowane, tak jak zostało wcześniej wspomniane - głównie drogi w Erminowie i okolicach. Swoją drogą należy też wspomnieć o jednej, dosyć znaczącej budowie - wybudowaniu całkiem pokaźnego deficytu w budżecie gminnym. Dobrze, że przypomina Pan o nadchodzących wyborach, bo tylko zmiana na najwyżsyzm stanowisku w gminie będzie w stanie zapewnić rozwój terenów Rybna i przede wszystkim okolic. (2018-10-16 22:57)
merkurymerkury
0
Panie Wójcie Ma Pan u mnie małego plusa za odpisanie, ale czy mieszkańcy Aleksandrowa, Zofiówki, Nowej wsi, Karolkowa itd nie są trochę lekceważeni. My chcemy tylko jechać normalną drogą do pracy w Sochaczewie. Pracy w Rybnie przecież nie ma i się nie zanosi. Nadmienię że nie jestem politykiem, kandydatem itp. (2018-10-17 19:12)
merkurymerkury
0
Panie Wójcie samo zgłoszenie nic nie oznacza - zgłoszenie a uzyskanie dofinansowania to 2 różne sprawy, a słowa ,,już została zgłoszona'' po 2 dekadach brzmi groteskowo i śmiesznie, Napewno mało wiarygodnie.............................. (2018-10-17 20:04)
Grzegorz KropiakGrzegorz Kropiak
0
Zadłużenie naszej gminy jest stosunkowo niskie i wynosi wg stanu na dzień 30.06.2018r. - 8,55% dochodów ogółem. Są to dane z ostatniej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Natomiast w ostatniej kadencji zostały wybudowane drogi: w Cyprianach, Rybnie, Złotej, Kamieńszczyźnie,Ludwikowie, Aleksandrowie, Karolkowie Rybnowskim i innych miejscowościach. Z 18 km wybudowanych dróg tylko 650 m zbudowano w Erminowie. Dbajmy o to, aby informacje zamieszczane w internecie były sprawdzone i rzetelne.

(2018-10-17 21:39)
darek87darek87
0
Szanowny Panie wójcie, mieszkańcy gminy Rybno tym razem nie dadzą się oszukać Pańskim pustym obietnicą. Program, który Pan przedstawiał 4 lata temu w 90% nie został zrealizowany, gdzie jest poprawa jakości dróg, oświetlenie i to na wysoką skalę nowoczesne przedszkole?! Nie będe już wspominał o pozostałych nie zrealizowanych obietniach.. czas zakończyć te trwające przez 20 lat od 1998 roku lekcważenie gminy. Odnośnie dróg w całej gminie drogi gminne i powiatowe są w opłakanym stanie , Wesoła, Złota, Cypriany, Cmiszew Rybnowski, Ćmiszew Parcel, Jasieniec, Koszajec, Matyldów, Konstantynów i pozostałe. Pan nadmienia, że została wybudowana droga w Cyprianach? Została wybodowana w połowie w ostatnim miesiącu przed wyborami aby zamydlić oczy mieszkancom gminy tak samo jak i w innych miejscowościach (Erminów). Niech się Pan nie martwi zawsze Pan gdzieś znajdzie pracę, skoro uważa Pan siebie za sprawdzonego gospodarza, skutecznego w działaniu. Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów, ale nie w roli wójta naszej gminy. (2018-10-18 18:34)
merkurymerkury
0
Panie Wójcie Chyba czas kończyć tą wymianę zdań. Wkrótce cisza wyborcza, wierzę że ktoś tą drogę wreszcie zrobi, może pan Damian? może Pan Grzegorz?a może jeszcze Pan ale o tym zdecydują już mieszkańcy gminy........... oby dokonali przełomowej decyzji. (2018-10-18 20:03)
Prawdziwy Mieszkaniec RYBNAPrawdziwy Mieszkaniec RYBNA
-1
merkury, darek87 i MieszkaniecRybna chyba nie mieszkacie w gminie Rybno skoro nie dostrzegacie ile przez ostatnie lata dokonano inwestycji w naszej gminie.Praktycznie każda droga w gminie Rybno jest utwardzona i przejezdna, z wyjątkiem dróg powiatowych które są od lat zaniedbywane przez powiat i bedących w powiecie radnych.W gminie Rybno każda jednostka OSP jest wyposażona w odpowiedni sprzęt ratowniczo - gaśniczy by słuzyć mieszkańcom. Obiekty publiczne takie jak szkoła, biblioteka, urząd gminy, ośrodek zdrowia są wyremontowane i spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców gminy w zakresie ich działania. Proponuje przejechać się po terenie naszej gminy i zobaczyć jak wiele się zmieniło na lepsze w naszej gminie . (2018-10-18 20:34)
Prawdziwy Mieszkaniec RYBNAPrawdziwy Mieszkaniec RYBNA
-1
Po za obecnym wójtem w gminie Rybno nie ma odpowiednich kandydatów na objęcie stanowiska wójta gminy Rybno. Żaden z pozostałych dwóch kandydatów nie posiada ani odpowiedniego wykształcenia czy też doświadczenia do sprawowania funkcji wójta. Nie wykazali się żadnymi inicjatywami na rzecz społeczeństwa gminy Rybno ani nie sprawowali funkcji radnego badż sołtysa. Prawdziwego społecznika który działa na rzecz gminy poznajemy po dokonanych czynach, a nie zobowiązaniach i obietnicach. (2018-10-18 20:55)
areknowakareknowak
0
Jako mieszkaniec tej gminy jestem bardzo niezadowolony ze stanu dróg gminnych i powiatowych, brak oswietlenia wodociągu, kanalizacji. Gmina nie posiada przedszkola, miejsc rekeacyjnych, profesjonalnych siłowni zewnętrznych, boisk, inwestycje wykonywane sa bezmyślnie. Gmina jest zadłużona. Najwyższy czas na zmianę wójta i jego kliki. Gmina potrzebuje uwolnić się od nieodpowiedzialnych, bezmyślnych decyzji obecnego włodarza, gmina ma być dla mieszkańców a nie dla samego wójta. Mam nadzieję że po tych wyborach się to zmieni, kupimy panu wójtowi i jego klice chusteczki na otarcie łez (2018-10-18 22:06)
MieszkaniecRybnaMieszkaniecRybna
-1
Panie Wójcie, nie pisałem wcześniej o długu, tylko o deficycie, są to dwa różne pojęcia. Bazując na informacjach z BIP w tym momencie gmina ma ponad 4mln deficytu przy dochodach w wysokości 16mln. Stosunek procentowy nie będzie już tak ładny jak przytoczone 8,55%... @Prawdziwy Mieszkaniec RYBNAnie da się nie zgodzić z tym, że budynki użyteczności publicznej są wyremontowane, ale nad tym czy spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców mocno bym się zastanowił. Przy ośrodku nie ma nawet parkingu. Jeżeli chodzi o naszą gminę jest to punkt newralgiczny i brak takiego udogodnienia jest koszmarnym zaniedbaniem. Biblioteka ma piękny budynek, ale co z tego, skoro (nie licząc seniorów, dobrze, że mają swój klub działający w tym miejscu) świeci pustkami i nie da się wypożyczyć książki z serii, którą się zaczęło? Mamy piękny stadion z bieżnią, która dobrze służy biegaczom i ludziom uprawiającym nordic walking. Jednak sądząc po murawie i bramkach jest to stadion piłkarski. Czy mamy w gminie klub inny niż uczniowski, który pozwoliłby na zoraganizowane granie w piłkę? Zainteresowani tym tematem są, więc to na pewno nie wina braku ludzi. Gmina nie wykorzystuje potencjału jeżeli chodzi o przyciąganie inwestorów. Większość miejsc pracy w gminie stanowią miejsca w ww. budynkach użyteczności publicznej. W gminie są gospodarstwa domowe, które wciąż żyją bez dostępu do toalety. To właśnie tym powinna zająć się gmina w pierwszej kolejności, a nie ocieplaniem kolejnego budynku użyteczności publicznej. Inwestycje są przeprowadzane, ale w zupełnie nieprzemyślany sposób, kumulując się w roku poprzedzającym wybory. Ogółami bardzo łatwo się mydli oczy społeczeństwa. To, że obecni kandydaci na wójta nie mają doświadczenia na tym stanowisku nie ma najmniejszego znaczenia. Idąc tym tropem rozumowania do objęcia stanowiska odpowiednia jest tylko ta osoba, która już to stanowisko piastowała. Jakie jest odpowiednie wykształcenie, żeby móc sprawować tą funkcję? Według mnie to określone przez ustawę, żeby w ogóle móc kandydować. I obaj pretendenci ten wymóg spełniają, więc ten argument jest zupełnie nie trafiony. W tej gminie nadszedł już najwyższy czas na zmianę na stanowisku wójta. (2018-10-18 23:31)
Prawdziwy Mieszkaniec RYBNAPrawdziwy Mieszkaniec RYBNA
0
areknowak chyba nie mieszkasz w gminie Rybno skoro piszesz informacje które sa nieprawdziwe. Drogi gminne są utwardzone i przejezdne, z wyjatkiem dróg powiatowych o które powiat po prostu niedba, a radni powiatowi z naszego okręgu nie wykazują się żadną inicjatywą aby poprawić stan tych dróg.@areknowak wodociąg jest na terenie całej gminy, a kanalizacja jest tam gdzie tylko jest to mozliwe. Przedszkole też jest, wyremontowany stadion, siłownia nawierzchniowa przy stadionie, orlik, skatepark. Proponuje aby to pan kupił sobie chusteczki, przetarł dobrze oczy, rozejrzał się po całej gminie i zobaczył ile inwestycji jest wykonane. (2018-10-19 09:28)
Prawdziwy Mieszkaniec RYBNAPrawdziwy Mieszkaniec RYBNA
0
@MieszkaniecRybna co pan nazywa nieprzemyślanymi inwestycjami? Przecież remonty dróg czy zakup nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla jednostki OSP Jasieniec, to decyzje przemyślane. Sa to inwestycje które mają na celu słuzyć i służą lokalnej społeczności. Z biblioteki oprócz seniorów korzystają też dzieci, jeżeli pan tego nie wiedział to teraz pan już wie. To że oprócz obecnego pana wójta, pojawiło sie dwóch kandydatów na wójta gminy Rybno i obiecują oni wiele, a nawet zobowiazują się, to nie oznacza że się z tego wywiążą. Do tej pory w żaden sposób nie zaangażowali się społecznie na rzecz naszej gminy. Niech pan sobie nie da zamydlić oczu !!! Bo liczą się czyny i dokonania, a nie zobowiązania i obietnice. (2018-10-19 09:54)
areknowakareknowak
0
Gmina Rybno potrzebuje zmianywójta — naszobecny gospodarz już się wypalił w działaniach. Zero jakichkolwiekpomysłów,inicjatywdotyczących gminy. Musicie się z tym pogodzić i nie opowiadać mieszkańcom kłamstw. Gminna klika musi zostać odsunięta od nieudolnego sprawowania władzy. Gmina Rybno zatrzymała się w rozwoju. Jest miprzykro, żemamy takiego gospodarza. (2018-10-19 14:41)
Grzegorz KropiakGrzegorz Kropiak
0
Planowany deficyt budżetu nie ma wpływu na kondycję finansową czy zdolność kredytową gminy. Nie ma żadnego uzasadnienia porównywanie planowanego deficytu budżetu do planowanych wydatków, bo to nie świadczy o zadłużeniu czy stanie finansowym gminy.

W gminie Rybno:

- na dzień 31. 12. 2016r.; wynik budżetu to planowany deficyt budżetu w kwocie 1715601,00 zł., a wykonanie stanowi nadwyżkę budżetu na kwotę 496720,14 zł.

- na dzień 31. 12. 2017r.; wynik budżetu to planowany deficyt budżetu w kwocie 1761093,27 zł., a wykonanie stanowi nadwyżkę budżetu na kwotę 118644,30 zł.

(2018-10-19 17:53)
areknowakareknowak
0
PaniKropiakproszę nie kłamać.Sam pan wie, że pana obietnice w 90 procentach nie zostały zrealizowane. To już koniec pańskiej kliki. Przez ostatnią kadencję nic nie zostało zrobione. Kolesiostwo i nic więcej.Są lepsi na pana miejsce.Panmieszka w Sochaczewie więc prosimy dać spokój naszej gminie.pozdrawiamyi żegnamy. (2018-10-19 19:39)
Grzegorz KropiakGrzegorz Kropiak
0
Mieszkańcy gminy Rybno, również radni to nie kolesie, tylko porządni, ambitni i pracowici ludzie. Nie jestem w stanie przed ciszą wyborczą odpowiedzieć na wszystkie komentarze, ale wszystkim dziękuję za troskę o dobro gminy i jej rozwój. Każdy w wolnym kraju ma prawo do wypowiadania własnego zdania, krytykowania pracy innych i prezentowania swoich oczekiwań.

Ze wszystkich uwag kierowanych do mnie staram się wyciągać wnioski by jeszcze lepiej pracować dla mieszkańców i lepiej realizować ich potrzeby.

Zapraszam do udziału w wyborach 21 października i proszę o Państwa głos.

(2018-10-19 20:27)
ewa-ewaewa-ewa
0
Panie areknowak trudno z Panem dyskutować skoro przytoczone liczby oraz inne dane określa Pan kłamstwami. To raczej Pan kłamie twierdząc, że przez ostatnią kadencję nic nie zostalo zrobione. Może dobrze byloby, aby wyjżał Pan przez okno i zobaczył wyremontowane drogi, piękne boisko gminne i wiele innych inwestycji zrealizowanych dzięki staraniom i zaangażowaniu obecnego wójta. Którzy to kandydaci są wedlug Pana lepsi od obecnego wójta i jakie mają dotychczasowe osiągniecia. Obecny wójt deklasuje swoich konkurentów zarówno pod względem wykształcenia, jak również doświadczenia w pracy na rzecz gminy. (2018-10-19 20:58)
areknowakareknowak
0
Przed ciszą wyborczą powiem że pan Kropiak już się wypalił w roli wójta. Jako wójt zaniedbał naszą gmine. Z naszej gminy wyjeżdzają mieszkańcy. Brak odpowiednich dróg, óswietlenia, przedszkola, miejsc rekreacyjnych, boisk. Musimy to zakończyć 21 października. ZEGNAMY pana KROPIAKA i jego klike. Są lepsi kandydaci którży chcą działać dla dobra gminy. (2018-10-19 22:32)
GBPRybnoGBPRybno
0
Szanowny MieszkaniecRybna.Odnosząc się do Pana/Pani wypowiedzi "Biblioteka ma piękny budynek, ale co z tego, skoro (nie licząc seniorów, dobrze, że mają swój klub działający w tym miejscu) świeci pustkami i nie da się wypożyczyć książki z serii, którą się zaczęło?"... ,chciałbym złożyć swoje oświadczenie. Ten wpis mocno godzi w interesy instytucji przeze mnie zarządzanej oraz w moich Pracowników, którzy z wielką radością i troską realizują wszystkie potrzeby czytelnicze oraz kulturalne zgłaszane na bieżąco podczas spotkań w bibliotece. Brak książek z danej serii nie jest złą wolą bibliotekarzy, a jedynie brakiem wznowień wydawniczych i winą za to nie można obarczać naszej placówki. Jeśli ma Pan lub Pani o to pretensję, zapraszam osobiście i wspólnie podejmiemy próbę zrealizowania zamówienia. Wówczas okaże się z pewnością, że zarzuty kierowane w naszą stronę są ewidentnym kłamstwem, wplecionym w próbę zafałszowania faktów, które traktuję niestety jako element brudnej kampanii wyborczej. Poniżej publikuję sprawozdanie z działalności biblioteki za minione półrocze. Proszę się z nim zapoznać, a nie wmawiać ludziom, że bibliotek świeci pustkami. Owszem są dni, kiedy bywa tu mniej osób, ale nie można popełniać logicznego błędu pars pro toto. Treść sprawozdania:

Co się działo przez I półrocze?

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie jest jedyną instytucją kultury na terenie Gminy,

w związku z tym spoczywa na niej nie tylko główne zadanie, jakim jest gromadzenie

i udostępnianie zbiorów bibliotecznych, ale także animowane i dbanie o rozwój kulturalny lokalnej społeczności. W związku z tym w minionym półroczu miały miejsce następujące wydarzenia:

1. Bal Seniora – 20 stycznia

2. Ferie z Biblioteką: 22 – 26 stycznia (lampiony, teatr Akt „Pinokio”, krosno, czytanie książek, gry planszowe,x-box, bal przebierańców, basen+hala sportowa.

3. Koncert kolędowy – Seniority

4. Obchody wspomnienia Żołnierzy Wyklętych – 1 marca (promocja nowych książek)

5. Kurs samoobrony dla kobiet przy współpracy z KPP w Sochaczewie

6. Koncert z okazji Dnia Kobiet – 8 marca „Bo z dziewczynami”

7. Wyjazd na „Les Miserables” – 18 marca

8. Kiermasz Wielkanocny – 24 marca

9. Warsztaty Wielkanocne dla dzieci

10. Mazowiecki Festiwal Piosenki w Izabelinie (finaliści z The Voice Kids) – marzec

11. Montaż instalacji przeciwpożarowej – marzec/kwiecień

12. Kurs komputerowy dla Seniorów – marzec/ kwiecień

13. Przedstawienie „Witajcie w naszej bajce” – 17 kwietnia

14. Konkurs plastyczny – Mój ulubiony bohater literacki (60 prac)

15. Przedstawienie teatralne: „Na tropie afery, gdzie się podziały litery”

16. Wyjazd na spektakl „Pomoc domowa” – 19.05

17. Festiwal piosenki „Gama 2018” w Gostyninie

18. Lekcja biblioteczna dla SP w Janowie – 14 maja

19. Międzygminny konkurs piosenki religijnej i patriotycznej w Iłowie (I miejsce i dwa wyróżnienia)

20. Malowanie na szkle – 24 maja

21. Koncert zespołu „Seniority” w DPS Młodzieszyn – 24 maja

22. Festyn rodzinny – 3 czerwca

23. „Chodaczek 2018” – powiatowy konkurs piosenki – 20 czerwca (wyróżnienie)

24. Półkolonie letnie wraz ze SP w Rybnie 02 – 13 lipca

25. Warsztaty wokalne prowadzone przez Artura Grudzińskiego i Ludmiłę Małecką dzięki współpracy zawiązanej z GOK w Iłowie

26. Strasznie fajna noc – 1 sierpnia

27. Wyjazd na spotkanie z Powstańcem Warszawskim – 5 sierpnia

28. Rajd rowerowy do Frajlandii + malowanie na szkle – 8 sierpnia

29. Karawana – 11 sierpnia (dalsza współpraca, zadowoleni z organizacji)

30. Warsztaty malowane na szkle – 21 sierpnia

31. Wyjazd Seniorów – „W Polskę jedziemy, niepodległość świętujemy” – 2-3 września

32. Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego – 11 września

33. Zajęcia cykliczne: z języka angielskiego dla dorosłych i dla dzieci, Studio Piosenki, spotkania Stowarzyszenia Seniorów Gminy Rybno, Próby Zespołu „Seniority”.

Co nas czeka?

Od października rusza wiele zajęć dla dorosłych i dla dzieci. W planie mamy:

• kolejną edycję Biblioteczki Niedźwiadka dla najmłodszych dzieci,

• tematyczne lekcje biblioteczne m.in. „Niesamowite życie dziesięciu skarpetek”, „13 powodów”,

• zajęcia z języka angielskiego dla młodszych dzieci szkolnych, przedszkolnych oraz pierwszy raz dla dzieci starszych,

• zajęcia muzyczne (Studio piosenki, zespół Seniority, nauka gry na gitarze

i keyboardzie),

• zajęcia malarskie z Panią Zofią Kisiołek, cykliczne warsztaty

• Szereg imprez związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: Quiz „100 pytań na 100 lecie”, koncerty pieśni patriotycznych, udział w konkursach i festiwalach,

• Koncert chórów i zespołów w GBP w Rybnie w dniach 27.10 i 7.11,

• Konkurs plastyczny: „Rybno moja mała Ojczyzna”,

• Zapraszamy na spotkania DKK od 9 października

• Spotkania Klubu Seniora przeniesione na 2 i 4 wtorek miesiąca na godzinę 15.00,

• Proszę śledzić stronę i plakaty, bo czeka nas jeszcze kilka wyjazdów do teatru

• eliminacje do Ogólnopolskiego konkursu Tęczowe piosenki Jana Wojdaka,

• warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki,

• Udział w konkursie piosenki różnej i podróżnej – Jesień 2018 w Gostyninie,

• Organizacja koncertu świątecznego,

• Organizacja zabawy Mikołajkowej i kiermaszu 8 grudnia

• Przy współpracy ze Szkołą przygotowania dzieci do apeli i wydarzeń muzycznych związanych z Dniem Edukacji Narodowej,

• Kultywowanie dbałości o wysoki poziom wrażliwości na piękno muzyki wśród mieszkańców Gminy Rybno poprzez koncert muzyki w ramach Festiwalu

w Krainie Chopina w dniu 23 września po Mszy o godzinie 12.00.

• Podniesienie kompetencji komputerowych Mieszkańców Gminy oraz okolicznych miejscowości. Szkolenie odbywać się będzie od stycznia 2019 roku. Skierowane jest do wszystkich mieszkańców w wieku od 25 roku życia wzwyż. Organizatorem jest Gmina Rybno. Bardzo dziękuję p. Wójtowi,

że odpowiedział na prośbę pomocy w pozyskaniu tego projektu. Udało się pozyskać dla Mieszkańców bez wkładu własnego Gminy ponad 61 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na zakup komputerów 2w1, organizację szkoleń, zapewnienie wyżywienia dla uczestników oraz całą obsługę administracyjną. Podczas szkolenia pracować będziemy w 12 osobowych grupach w 5 modułach:

1. "Rodzic w Internecie"

2. "Mój biznes w sieci"

3. "Działam w sieciach społecznościowych"

4. "Rolnik w sieci"

5. "Kultura w sieci" .

Życzę miłej lektury i oczekuję przeprosin. Albert Szułczyński. Zapraszam do zaszczycenia grona wolontariuszy, może to umożliwi Panu/Pani prawdziwy osąd Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie. (2018-10-26 14:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy