Integracyjnie podczas urodzin POIK-u

/ 45 zdjęć

W minioną niedzielę odbył się rodzinny piknik integracyjny środowisk pomocowych powiatu. Impreza Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie „Urodziny u rodziny” zgromadziła na terenie gospodarstwa pomocniczego Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego bardzo dużo rodzin.

Na placu dominowały dzieci, dla których organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Były konkursy, zabawy oraz gry i zawody sprawnościowe, jak choćby w przeciąganiu liny, bieg w workach czy na nartach. Dla najlepszych czekały nagrody. Sporym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy na motorach i kładzie, była też trampolina i dmuchana zjeżdżalnia. W przerwie między zabawami można było skosztować darmowej grochówki.
W tym roku organizatorami pikniku obok Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej było też Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
W pikniku udział wzięła m.in. Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu, Jerzy Żelichowski, radny powiatowy, Katarzyna Kajak, dyrektor PCPR wraz z pracownikami ośrodka, Sławomir Szadkowski, kierownik POIK również z pracownika placówki. Ze swoimi podopiecznymi przyjechała też Krystyna Łapczyńska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Był też Zbigniew Madej ze Starostwa Powiatowego. I tym razem nie mogło zabraknąć Magdaleny Osińskiej i Warsztatu Terapii Zajęciowej. Przybył też Tomasz Połeć, prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. W pomoc przy organizacji wielu konkurencji i zabaw włączyły się harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, a także wolontariusze ze „Szlachetnej paczki”. Swoje stoisko miał też Szpital Powiatowy w Sochaczewie.
Sporo działo się również na scenie. Wystąpiła grupa taneczna Abstrakt z Miejskiego Ośrodka Kultury, która dała znakomity pokaz swoich umiejętności tanecznych. Zaprezentowały się też dwa zespoły NO PACK i Same Gwiazdy.
- Wydarzenie to pokazało, jak aktywnie, a przede wszystkim rodzinnie można spędzić niedzielne popołudnie. Uśmiechnięte twarze dzieci, zadowoleni rodzice, do tego doskonała pogoda, miejsce na piknik i moc atrakcji – wszystko to świadczy o tym, jak bardzo taka integracja jest potrzebna – mówiła po pikniku Halina Pędziejewska.
A urodziny POIK-u w tym roku odbyły się w Sochaczewie, koło Szkoły Muzycznej. Wcześniej odbywały się m.in. w Giżycach, Rybnie czy Brochowie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy