Internet jako część życia każdego z nas

Zdjęcia i foto: Internet jako część życia każdego z nas Edukacja sochaczew

Powszechny, stabilny i coraz tańszy dostęp do światowej sieci Internetowej stał się nieodłączną częścią naszego życia. Większość codziennych spraw możemy załatwić, nie wychodząc, albo prawie nie wychodząc z domu. To również wiele szans, możliwości rozwoju, rozrywki i komunikacji.


Współczesne możliwości Internetu

Umówienie wizyty u lekarza, zakupy z dostawą do domu lub co najwyżej z odbiorem osobistym, opłacone czekają tylko na nasze przyjście do odpowiedniego sklepu. Wszechstronny kontakt z rodziną dzięki komunikatorom sieciowym. Nawet część łatwiejszych rozpraw sądowych załatwia się zdalnie. Dostęp do internetu pozwala na studiowanie, pracę zdalną bez konieczności lub z ograniczoną koniecznością dojazdu do pracy. To także gry komputerowe — onegdaj rozrywka, dzisiaj już bardzo dochodowy sport i sposób na życie milionów e-sportowców.To genialne wyrównywanie szans, na przykład dla niepełnosprawnych ruchowo, którzy mogą być mistrzem świata w grach komputerowych i mieć z tego środki na leczenie, rehabilitację, czy na normalne życie.


Połączenie z siecią Internet koniecznością dzisiejszych czasów

Bez Internetu i błyskawicznej wymianie informacji, dzisiejszy świat, jaki znamy, faktycznie doprowadziłby do totalnego chaosu. Można próbować racjonalizować przebywanie w sieci, można w nim tylko pracować, ale i tak cyfrowa rozrywka, czy wcześniej wspomniana zwykła komunikacja z najbliższymi lub z przyjaciółmi, czy też ze znajomymi, z którymi nie możemy spotkać się w tzw. realu, sprawia, że praktycznie nie rozstajemy się z siecią. Stabilny i szybki dostęp do internetu jest koniecznością. Dobrze działający dostawcy Internetu jak na przykład technologia światłowód UPC to usługa na miarę współczesnych potrzeb. Może łączyć wiele usług ze sobą, co bardzo obniża koszt abonamentu, lub oferuje o wiele więcej rozwiązań teleinformatycznych niż rozdzielanie tych usług na wielu dostawców.


Internet i usługi TV

Dobitnym przykładem jest posiadanie przez wielu ludzi anten satelitarnych i podłączonych do nich dekoderów. Klasycznie jedna pojedyncza antena, jeden dekoder jeden lub kilka telewizorów, za które trzeba płacić abonament RTV i na wszystkich ten sam obraz. Zdecydowanie rzadziej ze względów finansowych, podwójna antena - dwa dekodery, lub jeden z możliwością rozdzielenia sygnału i dwa telewizory, na każdym inny obraz. Rozwiązanie kosztowne i niespełniające potrzeb dzisiejszego świata. Unaocznia to prosty przykład - tata po pracy ogląda wiadomości lub sport, mama chce pooglądać jakiś film dokumentalny lub realityshow - natomiast dla dzieci, które po skończonych lekcjach też chciałyby móc coś zobaczyć, żeby oderwać na chwilę myśli lub nawet przygotować się do lekcji, za pomocą programów edukacyjnych, w tej sytuacji właściwie nie są w stanie tego zrobić. Co innego sprawdzony dostawca internetu UPC wraz z platformami telewizji cyfrowej. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon. Odpada abonament RTV - monitor komputerowy bez gniazda antenowego nie jest telewizorem! Każdy z użytkowników może oglądać wybrany kanał telewizji cyfrowej lub telewizji na życzenie nie przeszkadzając i nie wymuszając na innych domownikach rezygnacji z tego, co im się od czasu do czasu najzwyczajniej należy.


Gry w sieci Internet

Często również gry sieciowe integrują pokolenia. Jest sporo tytułów, które pozwalają na znakomitą intelektualną rozrywkę zarówno rodzicom, jak i młodszemu pokoleniu. Jeżeli jest to dobrze zorganizowane, to ma miejsce integracja rodziny porównywalna z tą, jaka jest podczas wspólnych posiłków. Coraz częściej niektóre przysłowiowe spory np. oto kto, ma sprzątać, czy zmywać gary rozwiązuje się za pomocą internetowej turniejów rodzinnych, wygrany decyduje, co kto robi. Mogą to być wyścigi samochodowe czy gry strategiczne bądź gry karciane - w każdej z nich panie potrafią całkiem nieźle sobie radzić i mężczyźni wielokrotnie muszą przełknąć gorzki smak porażki. Niektóre gry fabularne są oparte o współpracę pomiędzy graczami, dzięki temu pomysły czy rozwiązanie dzieci sprawdzą się lepiej niż te, które będą chcieli zastosować rodzice. Ale szybki domowy Internet może być także bardzo pomocny, kiedy np. dziecko uczy się robotyki i budując roboty, musi nimi sprawnie sterować, czy wręcz je uczyć co może robić, korzystając z dobrodziejstwa szybkiego i stabilnego internetu domowego w UPC.


Sieć staje się nieodłącznym elementem współczesnego życia. Dlatego też również stabilne stałe łącze jest już niemalże koniecznością. Warto wybrać sprawdzonego dostawcę wysokiej jakości usług, by nie martwić się o ich stabilność i pewność.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy