Internetowy oszust usłyszał trzydzieści dziewięć zarzutów oszustwa

Zdjęcia i foto: Internetowy oszust usłyszał trzydzieści dziewięć zarzutów oszustwa Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

28 – letni mieszkaniec Sochaczewa, który sprzedawał rowery, których w rzeczywistości nie posiadał usłyszał trzydzieści dziewięć zarzutów oszustwa. Nie były to jego pierwsze przewinienia. Policjanci już dwa lata temu stawiali mu zarzuty za liczne oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


W 2017 roku mężczyzna wystawiał na różnych portalach internetowych duże ilości głośników bluetooth oraz telefonów komórkowych. Osoby, które płaciły za sprzęt od 180 do 1500 złotych nie otrzymywały zamówionego i opłaconego towaru. Kryminalni ustalili wtedy, że mężczyzna oszukał ponad 30 osób z całej Polski. Usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw.


Chęć łatwego zysku była silniejsza od zdrowego rozsądku, bo rok później na portalu społecznościowym zaczęły pojawiać się ogłoszenia dotyczące sprzedaży damskich rowerów. W ten sposób zostało oszukanych 18 osób.


W maju 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu 33 zarzuty oszustwa przy sprzedaży nowych rowerów górskich, miejskich oraz dziecięcych. Atrakcyjna cena przyciągnęła wiele osób. Podobnie jak w przypadku głośników, telefonów i rowerów damskich, mimo zapłaty, towar nigdy nie dotarł.


Policjanci cały czas pracowali nad sprawą internetowego oszusta, którym jest 28 - letni mieszkaniec Sochaczewa. Ostatnio policjanci przedstawili mu kolejne 39 zarzutów „rowerowych” oszustw. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają! Przed zakupem przez internet zawsze sprawdzajmy opinie innych klientów o sprzedającym. Nieufność powinna wzbudzić bardzo niska cena w porównaniu do wartości produktu. Zachowajmy czujność, zwłaszcza że niektórzy już rozpoczęli zakupy prezentów na święta Bożego Narodzenia.


KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy