Inwazja Mocy

/ 3 komentarzy / 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Inwazja Mocy Rekreacja sochaczew
+4

Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce. Wlazł leń i siedzi. Coś powinnam napisać niby, ale w zasadzie łatwiej się czyta niż pisze. Dlatego siedzę cicho i podczytuję jeno i Gąsiora, i Michała Gołkowskiego. A nieraz i tygodniami całymi na e-Sochaczew nie zaglądam. Ale przerwę tę chwilę ciszy, bo mamy w mieście Inwazję Mocy! Kilkanaście lat temu pod tym hasłem promowało się Radio RMF (którego nie lubię, ale mniejsza o to), ale dziś możemy spokojnie je pożyczyć!
Po pierwsze - Podwórko NIVEA jest nasze! To naprawdę była spektakularna akcja i Sochaczew zaskoczył jak nigdy. Ale to dowiodło tylko jednego - pal licho władzę, chcieć to móc i okazuje się, że w sochaczewianach wielka tkwi siła. Nie chce UM zrobić nam prezentu dla najmłodszych? Zrobimy sobie sami! Przypominam, że miasto niej jest autorem żadnego większego placu zabaw; Jordanek zawdzięczamy panom Mars i Snickers, a drugie miejsce w plebiscycie na plac zabaw NIVEA wywalczyliśmy dzielnie naparzając w komputerowe klawiatury. Trwam w ukłonie dla organizatorów tej akcji i "wolontariuszy-zachęcaczy", którzy dopingowali nas do głosowania każdego dnia przez miesiąc! Jesteście wielcy.
Po drugie - Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Znowu zabrałam potomstwo na wycieczkę, do nas dołączyli przyjaciele z Bydgoszczy. Wiecie, jaka człowieka ogarnia panika, jak ma komuś Socho pokazać? Zaliczyliśmy ruiny, rynek z fontanną i eeeeee...yyyyyy...poszliśmy na piwo do pewnego pubu. A potem olśnienie! Przecież jest ciuchcia! No i ta ciuchcia, kochani, to jest sprawa klawa jak cholera. Wzbudziła entuzjam u młodszych i starszych Wyprawa w stylu retro wehikułem czasu do krainy łagodności nad kanałem Łasica.
Po trzecie - powstało z inicjatywy prywatnej nowe miejsce zabaw dla dzieci. Nie pod chmurką. Ucieszyło mnie to ogromnie, bo nareszcie jest miła obsługa, nikt nie robi łaski, że żyje, nikt nie każe zakładać na nogi plastikowych worków, nie patrzy krzywym okiem. Każda konkurencja jest zdrowa, więc może to stare miejsce, znienawidzone przez mnie, zmusi właścicieli przynajmniej do wyprania śmierdzącego dywanu i umycia zabawek.
Po czwarte - kultura kierowców uległa niesamowitej zmianie. Obserwuję to od jakiegoś czasu, nie wiem, czy i wy to zauważyliście, ale...czy przejście na pasach nie przestało być problemem? Ludzie, oni się normalnie zatrzymują!!!
Po piąte - fajne imprezy robią się "same". Pozdrowienia dla chłopaków motocyklistów. Bo i otwarcie sezonu SMS i "Motoserce" to skutek Waszej pasji!
Last but not least - zazieleniło się, rozkwitły mlecze i bzy. Nie widać w trawie psich kup, śmieci i wszelkiej bylejakości. Jest dobrze.
Wszystkie zdjęcia zrobione w Socho.

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

dnmxdnmx
0
razem tworzymy to miasto ... :) (2015-05-04 09:39)
fiołkafiołka
0
Yo! :-) (2015-05-04 17:52)
wbienkowbienko
0
To jest związane z radosnym sposobem patrzenia na świat.
Pod pewnym kątem patrzenia można stwierdzić: nasze Socho małe potrafi mieć piękne oblicze.
I tego trzymać się trzeba :) (2015-05-07 16:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy