Inwestycje drogowe w gminie Rybno – to będzie pracowity rok

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Inwestycje drogowe w gminie Rybno – to będzie pracowity rok  Inwestycje sochaczew

Rok 2020 zapowiada się bardzo pracowicie jeśli chodzi o inwestycje w gminie Rybno. Każde z podejmowanych dziań ma wpływ na codzienne życie mieszkańców. 


W gminie Rybno w 2019 roku udało się wykonać wiele inwestycji na drogach, zarówno tych głównych jak i dojazdowych. To jednak początek prac, gdyż inwestycje w 2020 roku będą sukcesywnie się rozwijać. 


Gmina Rybno jako samorząd składa wiele wniosków na dofinansowania do remontów dróg, dodatkowo współpracuje również z powiatem sochaczewskim, aby poprawiać stan nawierzchni jakie na co dzień użytkują mieszkańcy gminy. 


Jedną z ważnych inwestycji roku 2019 była przebudowa drogi gminnej nr 380504W w miejscowości Zofiówka. W ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie w kwocie 285 791,00 zł. Cała inwestycja to koszt 571 582,78 zł, czy też Aleksandrów – Cypriany, a także Rybno -Józin w kwocie prawie 1,4 mln zł. Gmina Rybno przeznaczyła również prawie 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej drogi powiatowej Rybno-Żdżarów. 


Wójt Damian Jaworski podkreśla również rolę współpracy z powiatem – Dzięki wspólnym działaniom udaje się osiągną bardzo wiele. Tu szczególne podziękowania dla starosty Jolanty Gonty, radnej powiatowej Bożenie Samson za owocną współpracę. Jako gmina jesteśmy gotowi na kolejne inwestycje i partycypacje w kosztach. Podczas spotkań z mieszkańcami zawsze wsłuchuję się w oczekiwania i potrzeby. W zakresie inwestycji drogowych jest to szczególnie istotne. Zależy mi jako wójtowi oraz wszystkim radnym gminy na sukcesywnej poprawie jakości życia mieszkańców poprzez angażowanie środków na różnych polach. 


O kolejne środki gmina Rybno starała się na przebudowę drogi gminnej Konstantynów - Rybionek - Ludwików - Rybno. Długość tej drogi to 1,279 m. Przebudową tej drogi zajmuje się firma Prima. To ważna trasa, gdyż kursuje tu autobus szkolny. Dodatkowo środki udało się pozyskać na remont drogi gminnej Jasieniec – Złota. Tu nowa nawierzchnia będzie na długości 2,677 zł. 


Jedną z ważniejszych inwestycji należy także przebudowa osiedla XXX-lecia, gdzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota dofinansowania to 2 278 146,00 zł. Będą przebudowane trzy odcinki wraz z ulicą wewnętrzną Szkolną. Pojawi się nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie.

Drogi dojazdowe do gruntów rolnych również nie pozostaną bez ingerencji w poprawę ich stanu. Wójt stara się o wsparcie na przebudowę odcinka o długości 1,033 km Rybno- Karolków Rybnowski. 


Droga gminna Wężyki Duże, Stary Szwarocin – Złota jest na etapie przygotowywania dokumentacji przebudowy. Miejscowość Jasieniec, a także Konstantynów to wykonanie prac geodezyjnych. 


Gmina Rybno ma przed sobą wiele zadań. Są to nie tylko szeroko zakrojone inwestycje drogowe, ale i sportowe czy też kulturalne. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

glownikowiczglownikowicz
0
A chyba najbardziej to potrzebny jest remont drogi od Karolkowa szwarockiego do Jasieńca.Jest to chyba najważniejsza droga w naszej gminie,główny szlak komunikacyjny,jezdzi nią wiele pojazdów ciężarowych i autobusów a także przy tej trasie w Erminowie znajduje się Szkoła specjalna,do której też codziennie próbuje dotrzeć autobus.Ale słynny były Wójt z tym nic nie zrobił pomimo że przy tej trasie mieszkał to możliwe że i obecny uzna że to nie potrzebne i lepiej jak inwestować w takie sprawy to lepiej propagować spotkania wieczorne przy muzyce i grillu. (2020-01-30 06:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy