IV Gminny Konkurs Papieski rozstrzygnięty

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: IV Gminny Konkurs Papieski rozstrzygnięty Sztuki plastyczne sochaczew

W niedzielę, 22 listopada, w kościele św. Jana Chrzciciela w Kątach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Papieskiego. Organizatorami konkursu byli Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach, Zespół Szkół w Kątach oraz parafia św. Jana Chrzciciela w Kątach.

Na niedzielnej Mszy świętej, poza parafianami, zgromadzili się również laureaci konkursu, którzy przybyli z różnych stron naszej gminy. Po homilii, której treścią był list pasterski, zwycięzcy konkursu odbierali swoje nagrody i dyplomy z rąk Wójta Gminy Mirosława Orlińskiego i Proboszcza Parafii ks. Jana Głuszczyka.

Beata Kołodziejczyk - pomysłodawca i koordynator projektu - zapowiedziała, jaki będzie temat przyszłorocznego, piątego już, konkursu. Tematem tym będą najważniejsze wydarzenia w historii Polski. Inspiracją okazał się list pasterski, odczytywany tego dnia w kościołach, który dotyczył przygotowania do Jubileuszu 1050 - lecia Chrztu Polski. Narody, które zapominają o swojej historii - giną, dlatego ważne jest, abyśmy mówili dzieciom o historii naszej Ojczyzny - dodała pani Beata.

Prace nagrodzone podziwiać możemy na wystawie pokonkursowej, która wyeksponowana będzie w kościele przez około dwa tygodnie. Z nazwiskami laureatów można zapoznać się, zaglądając do protokołu komisji, załączonego do wiadomości. Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.

I jeszcze krótka refleksja - laurka dla współorganizatorów konkursu :) Bardzo nas cieszy współpraca z Zespołem Szkół w Kątach i z ks. Janem Głuszczykiem - proboszczem parafii w Kątach, który wspiera nas finansowo i funduje nagrody dla laureatów konkursu. W czasach silnego indywidualizmu i akcentowania tego, co JA robię, co jest MOIM wyłącznie pomysłem i zaangażowaniem - wspólna praca i wspólne inicjatywy są naprawdę wartościowe i bardzo potrzebne.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy