Zaloguj się do konta

IV GP Teresina w Biegach - relacja

Uczniowski Klub Sportowy Filipides
2011-05-22
Biegi
Sprawna organizacja, sprzyjająca pogoda i wyjątkowa atmosfera przyczyniły się do tego, że IV Grand Prix Teresina w Biegach, którego finał miał miejsce 21 maja, przyciągnęło rekordową liczbę uczestników – we wszystkich trzech biegach wchodzących w skład tegorocznego cyklu udział wzięło 134 zawodników m.in. z Teresina, Sochaczewa, Guzowa, Koluszek, Kampinosu i Kozłowa Biskupiego. Warto wspomnieć, że w tym gronie znaleźli się zawodnicy, którzy przekroczyli sześćdziesiąt lat, ale i tacy, którzy mieli zaledwie 1,5 roku. Świadczy to o coraz większej popularności lekkiej atletyki. Dzięki dostosowaniu poszczególnych kategorii biegowych - organizatorzy - Uczniowski Klub Sportowy „Filipides” i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie przygotowali ich 15, zatem każdy amator tej dyscypliny miał szansę poczuć smak rywalizacji - wśród uczestników licznie pojawiły się całe rodziny z małymi dziećmi dla których start w profesjonalnie przygotowanej imprezie był wielkim wydarzeniem.

Nowością tegorocznego IV Grand Prix Teresina w Biegach były imprezy towarzyszące, a mianowicie zmagania w kategorii Nordic Walking zdominowane przez przedstawicielki płci pięknej oraz w Biegu Rodzinnym – kategorii, w której udział wzięło 11 trzyosobowych drużyn. Warto podkreślić, iż nie liczyły się tu tylko pierwsze miejsca, wygranym był każdy kto dobiegł do mety, kto znalazł w sobie tyle sił, by pokonać własną słabość. Niemniej dla najlepszych organizatorzy przygotowali trofea sportowe, a dla tych którzy tym razem nie znaleźli się na podium – pamiątkowe medale, natomiast na mecie na wszystkich czekały napoje, jogurty i słodkie co nieco.
Wiele emocji jak co roku przyniósł ze sobą Bieg Skrzatów – dzieci do lat 5, w którym udział wzięło 18 maluchów. Ale to nie jedyna atrakcja skierowana dla najmłodszych – w czasie gdy ich rodzeństwo i rodzice rywalizowali na bieżni maluchy wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce sportowej.

Nagrodę specjalną w tym roku w kategorii „Najlepszy trener” organizatorzy przyznali Emanuelowi Zimnemu z Sochaczewa.

Nagrody wręczali goście specjalni zaproszeni przez organizatorów - Starosta Sochaczewski Tadeusz Koryś, Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski oraz Karolina Sałyga.

Sukces IV Grand Prix Teresina w Biegach był możliwy dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy. Jeszcze raz gorąco dziękujemy sponsorom, a byli to m.in.: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy w Teresinie, Bank Spółdzielczy w Teresinie, BAKOMA, Apteka CALENDULA, MARS, Szkoła Języków Obcych „Quick progress”, Państwo Izak oraz całej rzeszy wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie od lat wspomagają swoim zaangażowaniem organizację imprezy. Słowa podziękowania należą się również Dyrektorowi GOSiR Krzysztofowi Walencikowi za przygotowanie obiektu do zawodów, Dyrektorowi TOK Mariuszowi Cieśniewskiemu za udostępnienie nagłośnienia, oraz Gabrieli Sadowskiej, która czuwała nad zdrowiem zawodników. Patronat medialny nad imprezą sprawował Miesięcznik Samorządowy „Prosto z Gminy oraz portal Sochaczewski Sport.

Zdjęcia z IV GP Teresina w Biegach w zakładce galeria.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc