IV Rajd Pieszy i Warsztaty Plastyczne „Hej Mazowsze Takie Cudne”

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: IV Rajd Pieszy i Warsztaty Plastyczne „Hej Mazowsze Takie Cudne” Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 11,12 czerwca 2007 r. w ośrodku agroturystycznym „Wiejska Chata” odbyły się Warsztaty Plastyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowo- Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka” w Sochaczewie.
Uroczystego otwarcia dokonał Zarząd Stowarzyszenia. Warsztaty plastyczne dla 20 osób zostały poprowadzone pod kierownictwem P. Tomasza Kijoch i Arkadiusza Wolffa. W Warsztatach Plastycznych i Rajdzie udział wzięli uczestnicy z :
WTZ Tomaszów Mazowiecki
WTZ Kalisz
WTZ Bramki
Środowiskowy Dom Samopomocy Sochaczew
Spółdzielnia Inwalidów „Jutrzenka „ Sochaczew
WTZ Sochaczew
SSRON „Jutrzenka” Sochaczew
Uczestnicy poznali możliwości wytwórcze z drewna. Powstało mnóstwo wyrobów: karmniki, ławeczki, huśtawka ogrodowa, dekoracje kwiatowe i inne drobne wyroby galanterii drzewnej. Wieczorem odbyło się wspólne biesiadowanie przy grillu oraz zabawa taneczna przy muzyce.
W dniu 12.06 .2007r odbył się Rajd Pieszy w którym uczestniczyło ponad 100 osób z w/w placówek . Rajd rozpoczął się od plebani kościoła w Iłowie gdzie przywitał gości Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa. Trasa wyznaczona została przez leśniczego P. Witolda Jajor, który był przewodnikiem rajdu. Mimo upalnej pogody wszyscy pokonali trasę Rajdu, około 15 km i nikt nie chciał skorzystać z samochodu, który podczas całej trasy asekuracyjnie jechał za piechurami. Również pani pielęgniarka nie miała żadnych zgłoszeń zmęczenia czy złego samopoczucia, których można by się spodziewać przy tak upalnej pogodzie. Meta była w ośrodku agroturystycznym „Wiejska Chata” Budy Iłowskie gdzie podany był obiad. Uczestnicy rajdu poznali tajniki myśliwskie, które przekazali przedstawiciele koła łowieckiego przy swojej siedzibie „Hubertówka”.
Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie nagród oraz zabawa przy muzyce. Imprezę uświetnił swoją obecnością wójt gminy Iłów Roman Kujawa, który wręczał nagrody uczestnikom rajdu. Wyroby z drewna wykonane podczas warsztatów Stowarzyszenie przekazało dla gości, którzy postanowili wspólnie się bawić z osobami niepełnosprawnymi.
Organizator poza merytoryczną częścią imprezy zapewnił wyżywienie i nocleg.
Uczestnicy Warsztatów Plastycznych pogłębili swoją wiedzę w zakresie pracy z drewnem jednocześnie poznali walory pięknej przyrody nauczyli się współpracy, wzajemnej pomocy. Poznali również miejsca pamięci narodowej oraz wysłuchali prelekcji uczestnika walk Pana Stanisława Tomaszewskiego o działaniach wojennych Armii Krajowej na tych terenach, co spełniło założone cele organizatorów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy