IV Sochaczewski Festiwal Filmów Polskich - Jerzy Hoffman

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: IV Sochaczewski Festiwal Filmów Polskich - Jerzy Hoffman Film, fotografia sochaczew

W Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie (ul. Chopina 101) trwa IV Sochaczewski Festiwal Filmów Polskich poświęcony twórczości Jerzego Hoffmana.
O godz. 8.30 – 28 lutego - odbyło się uroczyste otwarcie 3 – dniowej imprezy filmowej. O godz. 8.40 odbyła się prelekcja wprowadzająca gimnazjalistów w świat filmów Jerzego Hoffmana. Godz. 8.50 – projekcja filmu „Ogniem i mieczem”. O godzinie 12.15 zaplanowano spotkanie z gośćmi specjalnymi: p. Małgorzatą Foremniak i p. Maciejem Kozłowskim, a ok. godz. 13.15 projekcje filmu „Stara baśń”.
Drugi dzień Festiwalu rozpoczynamy o godz. 8.30 od uroczystego powitania uczniów szkół ponadgimnazjalnych połączone z krótkim wprowadzeniem dotyczącym twórczości Jerzego Hoffmana. O godz. 8.45 odbędzie się projekcja filmu „Ogniem i mieczem”, o godz. 12.00 spotkanie z p. Jerzym Hoffmanem i aktorem - Sylwestrem Maciejewskim, natomiast o godz. 13.00 odbędzie się projekcja filmu „Stara baśń”.
2 marca o godz. 9.00 odbędzie się projekcja filmu „Piękna nieznajoma”, a o godz. 11.00 prelekcja na temat „Rola muzyki w filmie” – Mariusz Wrona – doktorant Instytutu Muzykologii UW. Godz. 12.00 – projekcja filmu „Znachor”. O godz. 14.00 nastąpi uroczyste zakończenie Festiwalu.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
- wystawa książek tematycznie dotyczących filmu polskiego i twórczości Jerzego Hoffmana
- tablice poświęcone twórczości Jerzego Hoffmana
- konkurs na najlepsze sprawozdanie z festiwalu lub z wybranego oglądanego filmu (gimnazjum)
- turniej wiedzy o twórczości gości specjalnych z I i II Sochaczewskiego Festiwalu Filmów Polskich – Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego
WSPÓŁORGANIZATORZY
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie – Filia w Sochaczewie, ul. Żeromskiego 39
PATRONAT MEDIALNY:
- Radio Fama
- Echo Powiatu
- Ziemia Sochaczewska
ORGANIZATOREM FESTIWALU jest:
- Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie
- Mazowiecka Sieć Kin – Kino „Mazowsze”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy