Zaloguj się do konta

IV Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej

Klub Maratończyka Aktywni
2014-06-22
Chód
 IV Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej

W dniach 21 i 22 czerwca odbyła się dwu dniowa impreza rekreacyjna, organizowana przez Express Sochaczewski oraz Express Wieczorny przy wsparciu: Urzędu Gminy w Kampinosie, Urząd Gminy w Brochowie, Lokalnej Grupy Działania Między Wisłą a Kampinosem, Kampinoskiego Parku Narodowego, PM Sport oraz Survival Sochaczew.

W rajdzie wzięła udział czwórka Aktywnych ; Małgorzata Stępniak, Damian, Patryk i Adrian Kowalscy.

Było fantastycznie - start rajdu po przemówieniach samorządowców z Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Powiatu Sochaczewskiego i Pani kierownik ODM w Granicy Ludwiki Kwiadas -Wierzbicka, nastąpił o godzinie 9;40, gdzie udaliśmy się na pobliski cmentarz wojenny, aby zapalić znicz i uczcić żołnierzy, poległych głównie w dniach 16-18 września w czasie bitwy nad Bzurą.

Po minucie ciszy, udaliśmy się żółtym szlakiem (Kacapska droga) w kierunku Piask Królewskich, aby tam dotrzeć maszerowaliśmy dodatkowo niebieski i jednocześnie zielonym szlakiem. Łączna ilość osób to prawie 35, która to brała udział w rajdzie czy to pierwszego i drugiego dnia. Po ok 4 godzinach docieramy do naszego noclegu w Piaskach Królewskich "Dolina Słońca" - ośrodek fundacji SOS.

Organizatorzy przygotowali dla nas darmowe noclegi na terenie ośrodka, w którym nie można było się nudzić. Adrian Kamiński prowadził warsztaty z survivalu, uczył jak np. bez zapałek i zapalniczki rozpalić ognisko. pm-sport.pl przygotowało dla nas kajaki w których mogliśmy sobie spokojnie powiosłować jak również wziąść udział w zawodach "Pogromca Kajaka". Dobra zabawa i sporo uśmiechu... śmiechu, a pływanie tyłem do łatwych nie należy
Było również ognisko - kiełbaski przy którym grał i śpiewał Tomasz Połeć - lider grupy folkowo-countrowej Teren C. Graliśmy, kopaliśmy piłkę jak i również utworzyliśmy strefę kibica - dopingując głośno zespół Ghany.

I tak dzień pierwszy upłynął, dnia następnego o godzinie 9 mieliśmy przygotowane śniadanie ...duży + a o godzinie 10 uczestniczyliśmy w mszy świętej w kaplicy znajdującej się na terenie ośrodka. Po godzinie 11 ruszyliśmy na drugi etap rajdu, spora ilość komarów nie opuszczała nas przez większość trasy. Meta znajdowała się w PTTK Tułowice zanim tam dotarliśmy na ok 4 km przed zakończeniem rajdu... spotkała nas burza i konkretna ulewa z gradem rozciągnięta grupa nie miała gdzie się schować nie było osoby która była by zupełnie sucha - z przygodami ale w zdrowiu nikomu nic się nie stało. Po drodze do Osady Puszczańskiej docieramy do Muzeum Etnograficznego w Górkach Pana Henryka Goszcza, cali przemoknięci jesteśmy tutaj tylko chwile wysłuchując w między czasie kilka ciekawych historii - miejsce na pewno warte odwiedzenia.

IV Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej kończy się przed godzina 15 w PTTK, gdzie następnie organizatorzy busami przewożą nas do Sochaczewa, gdzie każdy z nas pełny wrażeń i niesamowitych przeżyć wraca do swego domu.

Duże brawa dla organizatorów i pełen szacunek za świetnie przygotowana imprezę, to cieszy że tak spora ilość osób wzięła udział w rajdzie. To był mój pierwszy Świętojański rajd i na pewno nie ostatni

Na Kampinoskim Szlaku - możecie opisać każde wydarzenie sportowo - rekreacyjne w którym braliście udział na terenie KPN.

A już jutro pojawi się obszerna galeria zdjęć z rajdu
Trasa rajdu::) mi wyszło 27 km

A.K

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc