Zaloguj się do konta

IV wojewódzki zjazd PSL na Mazowszu

Adam Orliński (adamorlinski)
2012-10-04
Partie polityczne
W ostatni weekend września na Mazowszu odbył się IV Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Zjazd delegatów tradycyjnie rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie, którą odprawił ks. prałat Grzegorz Kozicki. Msza Święta była sprawowana w intencji Naszej Ojczyzny oraz Polskiego Ruchu Ludowego. Następnie po zakończonej Mszy Świętej dokonaliśmy uroczystego przemarszu z pocztami sztandarowymi - których było około 70 – orkiestrą oraz wszystkimi uczestnikami Zjazdu Wojewódzkiego.

Następnie po części powitalnej, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przywitaniu zaproszonych gości, którymi byli: Wicepremier, Minister Gospodarki, Prezes PSL – Waldemar Pawlak, Europoseł – Jarosław Kalinowski, Europoseł – dr Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba, Sekretarz Stanu w KPRM – Ewa Kierzkowska, poseł na Sejm RP Marek Sawicki oraz pozostali posłowie z Mazowsza, a także stanowiący najliczniejszą grupę Samorządowcy Ziemi Mazowieckiej, Zjazd Wojewódzki przeszedł do obradowania, które trwało do późnych godziny wieczornych.

Najważniejszym punktem Zjazdu Delegatów były wybory Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu. Zgodnie ze Statutem w wyborach na Prezesa musiało startować, co najmniej dwóch kandydatów. W wyborach udział więc wzięło dwóch kandydatów: obecny Prezes Adam Struzik, cieszący się ogromną popularnością na Mazowszu i szacunkiem samorządowców, oraz moja osoba, którą rekomendował radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak. Po przeprowadzonym tajnym głosowaniu, na Prezesa PSL na Mazowszu ponownie został wybrany Adam Struzik, który otrzymał 250 głosów, a ja 78 co stanowiło bardzo dobry wynik, jak dla tak młodego człowieka - najmłodszego radnego wojewódzkiego. W dalszej części Zjazdu wybrano również członków Rady Naczelnej PSL oraz delegatów do innych władz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Następnie Zjazd przyjął wiele ważnych uchwał i kierunków swojego działania na Mazowszu. Na zakończenie blisko 340 delegatów i ponad 300 gości Zjazdu odśpiewało uroczyście Rotę i zakończyło obrady Zjazdu.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc