Iwaszkiewicz na święcie 3.Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Iwaszkiewicz na święcie 3.Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej Edukacja sochaczew
+4

  W dniach 8-9 października 2015 r. klasa druga służb mundurowych  Liceum Ogólnokształcącego  w  Zespole Szkół  im. Jarosława Iwaszkiewicza  wzięła udział w obchodach 71. rocznicy sformowania  3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. W przeddzień głównych uroczystości uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowo-obronnych na terenie 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach. Tomasz Mikulski zdobył I miejsce w biegu na 1200 m, nasza sztafeta 3 x 400 m w składzie: Klaudia Lelonek, Michał Rosiński i Piotr Romanowski wywalczyli II miejsce, natomiast w konkursie historycznym wiedzy o 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej II miejsce zdobyła Katarzyna Pływaczewska.


W dniu 9 października  główne obchody  rozpoczęły się mszą świętą w kościele świętego Wawrzyńca. Następnie odbył się uroczysty apel na placu Kościuszki z udziałem  klasy II B służb mundurowych jako pododdziału.  W trakcie apelu odbył się przegląd wojsk, wręczono medale i odznaczenia dla najlepszych oraz puchar przechodni za osiągnięcie najwyższych  wyników w szkoleniu poligonowym. Na trybunie honorowej zasiadło wielu zaproszonych gości,  przedstawiciele podległych dywizjonów, przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich i wielu innych. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Stefan Mordacz.  Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada, w której zaprezentowała się  klasa IIB oraz występ  orkiestry wojskowej z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej.


Młodzi „Mundurowi” z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza byli bardzo przejęci swoim udziałem w tak doniosłym wydarzeniu, do którego długo się przygotowywali. Uczniowie spisali się doskonale, godnie reprezentowali swoją szkołę, stojąc w jednym szeregu z zawodowymi żołnierzami.


Serdecznie dziękujemy Dowództwu Jednostki  za zaproszenie nas na uroczystości.

Uczniowie II B służb mundurowych 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy