Iwaszkiewicz na święcie 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Iwaszkiewicz na święcie 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej  Edukacja sochaczew
+3

37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej otrzymał sztandar

             W dniu 9 czerwca br. poczet sztandarowy naszej szkoły oraz licealiści z klasy pierwszej służb mundurowych uczestniczyli w niezwykle doniosłej uroczystości nadania sztandaru 37. Sochaczewskiemu Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej stacjonującemu w Bielicach.  Od chwili sformowania, to jest od 2012 roku Dywizjon wchodzi w skład 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele wojska, władz samorządowych oraz instytucji i szkół współpracujących z dywizjonem. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Następnie uczestnicy udali się na Plac Kościuszki, gdzie miał miejsce uroczysty apel i wręczenie sztandaru.  Sztandar został ufundowany przez cztery samorządy; powiat sochaczewski, miasto Sochaczew, gminę Sochaczew i gminę Teresin. 37 Dywizjon przyjął za swego patrona bohatera września 1939 roku generała Stanisława Grzmot Skotnickiego, który zginął w bitwie nad Bzurą. W uroczystości wzięła udział m.in. jego wnuczka Elżbieta Skotnicka–Tracka. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów Wojska Polskiego.

Z okazji otrzymania sztandaru społeczność Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie składa dowódcy 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej ppłk. Andrzejowi Stachurzewskiemu  oraz wszystkim żołnierzom i pracownikom  Dywizjonu gratulacje i życzenia  owocnej służby oraz satysfakcji z wypełniania obowiązków na rzecz obronności kraju.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy