Iwaszkiewicz pozdrawia z Grenady

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Iwaszkiewicz pozdrawia z Grenady Edukacja sochaczew
+3

          Czas wyjątkowo szybko mija. Szczególnie, gdy jest się w wyjątkowym miejscu, wśród wyjątkowych ludzi i robi się wyjątkowe rzeczy.

Tak właśnie czuje się grupa uczniów klas żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, która Grenadzie w Hiszpanii realizuje miesięczne staże zagraniczne w Projekcie ,,Grasz o Europejski Staż’’ w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, akcja 1 Mobilność edukacyjna.

Szkoła od wielu lat współpracuje z firmą UPEMI, razem z którą uczestniczy kolejny raz w projekcie Erasmus + i  Zawodowcy na Start. To dzięki tym projektom młodzież ma szanse rozwijać swoje umiejętności, podnosić kompetencje językowe i zawodowe, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowe kultury.

Tegoroczni stażyści rozwijają swoje kompetencje zawodowe w restauracjach i hotelach Granady, światowej sławy miasta, miasta słynnej Alhambry. Wszechotaczająca mieszanka kulturowa, historyczne wpływy różnych religii zachęcają do poznawania Andaluzji, spacerów po urokliwych uliczkach, odwiedzania nie tylko „topowych” obiektów w okolicy. To właśnie w trakcie takich wycieczek młodzież poznała już dzielnicę bohemy andaluzyjskiej – Sacromonte, zobaczyła współcześnie zamieszkiwane cuevas (jaskinie wydrążone w skałach), obserwowała z San Miquel Alto  tętniące życiem Albacin, odpoczywała w ogrodach Alhambry i na plażach Salobreñ’ii. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy