IX KOS – Konferencja Okrągłego Stołu

Zdjęcia i foto: IX KOS – Konferencja Okrągłego Stołu NGO lokalne sochaczew

„Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego - człowiek wobec wyzwań powstającego Społeczeństwa Informacyjnego”- pod takim hasłem przebiegała dziś dziewiąta już Konferencja Okrągłego Stołu organizowana w ramach obchodów przypadającego jutro Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Stowarzyszenie“e-Sochaczew.pl”, które już od prawie 10 lat działa na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego z naszym mieście i powiecie reprezentował jego prezes Marcin Ryński oraz sekretarz Rafał Jabłoński.

Organizowane w Polsce co roku w maju obchody Światowego Dnia Telekomunikacji ustanowione na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 2006r. poświęcone są szeroko rozumianej tematyce telekomunikacji i jej wpływu na rozwój i życie codzienne społeczeństw na całym świecie. Mają też ugruntowaną pozycję jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń z tej dziedziny w naszym kraju. Patronat nad tegorocznymi obchodami objął Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk. Organizatorami obchodów są Instytut Łączności oraz Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji.

W obchody tego telekomunikacyjnego i informacyjnego święta zawyczaj angażują się również przedstawiciele parlamentu i tak było również tym razem. Patronat honorowy nad dzisiejszą Konferencją Okrągłego Stołu, która tradycyjnie już miała charakter dyskusji panelowej, objął Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Oprócz przemówienia Marszałka zebrani mieli okazję wysłuchać także Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka czy prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich prof. dr. hab. inż. Jerzego Barglika.
W ramach piątkowych obchodów oprócz KOS-u organizowanego jak zwykle w Sali Kolumnowej Sejmu, organizowane były inne dyskusje i spotkania, m.in. na warszawskiej Politechnice , gdzie z okazji obchodów 80-lecia “Przeglądu Telekomunikacyjnego” uczestnicy wysłuchali m.in. Krystynę Plewko i Bogdana Zbierzchowskiego.
(m)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy