Jak długo kurier dostarcza przesyłkę?

Zdjęcia i foto: Jak długo kurier dostarcza przesyłkę? Komunikacja publiczna sochaczew

Dzięki usługom kurierskim możemy korzystać z bardzo szybkiej i wygodnej formy doręczania przesyłek. Oferta firm kurierskich jest wybierana właśnie ze względu na krótki czas doręczeń i wiele dodatkowych usług, np. możliwość ubezpieczenia paczek. Sprawdź, jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej i międzynarodowej.

 

Firmy kurierskie operują dwoma podstawowymi terminami odnoszącymi się do szybkości realizacji swoich usług. Są nimi „średni czas dostarczenia przesyłki” i „gwarantowany czas doręczenia”. 

 

-Średni czas dostarczenia przesyłki to szacunkowy czas, w jakim przesyłka dotrze do odbiorcy. Zwykle ponad 95% paczek dociera do adresatów w tym właśnie czasie.


-Gwarantowany czas doręczenia to termin, w którym firma kurierska zobowiązuje się dostarczyć przesyłkę, a w razie przekroczenia tego terminu nadawca ma prawo reklamować usługę.

 

Bardzo ważne jest, by nie mylić tych dwóch terminów. Jeśli konkretna firma kurierska ustala średni czas doręczenia na 1 dzień roboczy, to nie oznacza to, że wszystkie przesyłki dochodzą do odbiorców w ciągu 1 dnia, ale że tyle trwa doręczenie większości z nich. W celu poprawnego oszacowania czasu doręczenia trzeba rozumieć też sposób liczenia dni dostawy.

 

Dzień odbioru przesyłki zawsze liczony jest, jako dzień „0”, a faktyczną liczbę dni na doręczenie liczy się zawsze od kolejnego dnia. Dla przesyłki nadanej w poniedziałek czas doręczenia będzie liczony dopiero od wtorku, a gdy firma gwarantuje doręczenie w ciągu 2 dni, przesyłka powinna dotrzeć do adresata maksymalnie w środę. Dodatkowo czas doręczenia wylicza się nie od momentu złożenia zamówienia, a od chwili przekazania przesyłki kurierowi – dokładnie od momentu zarejestrowania jej w systemie.

 

Czas dostarczenia przesyłki standardowej liczymy z pominięciem dni wolnych od pracy (sobót, niedziel oraz świąt). Soboty wliczamy tylko wtedy, kiedy przesyłka została nadana z opcją doręczenia w sobotę. 

 

Czas dostarczenia przesyłki krajowej

 

Przesyłki krajowe są doręczane w terminie do 2 dni roboczych od momentu przekazania ich kurierom, ale wiele z nich dociera do odbiorców w ciągu 1 dnia roboczego. Terminy te nie są jednak gwarantowane i w niektórych przypadkach mogą ulec wydłużeniu.

 

Dzięki usłudze śledzenia przesyłek kurierskich możesz w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się dana paczka i kiedy zostanie doręczona (podjęcie próby doręczenia sygnalizuje status „Wydano do doręczenia”).

 

Czas dostarczenia przesyłki międzynarodowej

 

Przesyłki międzynarodowe są doręczane w terminie do 5 dni roboczych, ale w przypadku krajów graniczących z Polską termin ten może się skrócić nawet do 2-3 dni. W przypadku przesyłek zagranicznych terminy te również nie są gwarantowane.

 

Statusy przesyłek międzynarodowych nie są zmieniane codziennie. Zwykle po zarejestrowaniu paczki w systemie pierwsza zmiana jej statusu pojawia się w momencie, kiedy przesyłka dotrze do kraju docelowego, a kolejna w momencie jej przeładunku lub nawet wydania do doręczenia. Z tego względu ewentualny kontakt z firmą kurierską powinien mieć miejsce dopiero wtedy, kiedy przesyłka nie zostanie doręczona w terminie.

 

Jeżeli chcesz tanio i szybko wysyłać paczki w kraju i za granicę skorzystaj już teraz z https://furgonetka.pl/.

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy