Jak nie czytam jak czytam.

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jak nie czytam jak czytam. Słowo pisane sochaczew
+4

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie po raz drugi włączyła się w akcję masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Akcja polega na biciu rekordu w czytaniu książek w jednym momencie, a jej celem jest oczywiście promocja czytania dla przyjemności oraz kreowanie mody na czytanie. Uczniowie pokazują, że wbrew powszechnej opinii czytają książki i czerpią z tego radość. Czytanie kojarzy się im pozytywnie – jako relaks, rozrywka, sposób na spędzenie wolnego czasu.

8 czerwca o godzinie 10.00 naszą sochaczewską filię odwiedziły „Jeżyki” z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów. Podczas zajęć czytelniczo- plastycznych dzieci z uwagą wysłuchały książki pt.: „Pięciu nieudanych”, która stała się podstawą do rozmowy na temat szczęścia i przyjaźni. Ustaliliśmy, że aby być szczęśliwym wcale nie trzeba być doskonałym. Przedszkolaki kolorowały szablony bohaterów z opowieści, która była czytana oraz przeglądały książki dla dzieci z wystawy przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. Wydarzenie zostało udokumentowane fotograficzne, zgodnie z wymaganiami akcji.

Spotkanie było doskonałą okazją do budowania u dzieci pozytywnych skojarzeń z czytaniem, a to niewątpliwie zaowocuje tym, że maluchy same chętniej sięgną po książkę. Potrzeba czytania zaszczepiona jak najwcześniej, na pewno podniesie wskaźniki czytelnictwa wśród dorosłych w przyszłości.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Anna Simczuk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy