Jak nie czytam, jak czytam

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jak nie czytam, jak czytam Słowo pisane sochaczew

Badania na temat czytelnictwa są alarmujące. Według danych z ubiegłego roku 63 % osób powyżej 15 roku życia nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki.

W tym roku 1 czerwca w wielu szkołach bibliotekach i innych instytucjach organizowana jest akcja masowego czytania Jak nie czytam, jak czytam. Ma ona na celu promocję czytania i książek wśród uczniów. Pokazanie nieczytającym, że książki są popularne wśród ich rówieśników.

Do tej akcji przyłączyła się również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im KEN Filia w Sochaczewie. Bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. 3 ze Szkoły Podstawowej w Nowej Suchej. To czytająca klasa, a uczniowie z tej klasy to laureaci tegorocznego powiatowego konkursu organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Tę książkę warto przeczytać. Dzieci były w tego typu placówce pierwszy raz. Poznały funkcje i zadania biblioteki pedagogicznej. Wysłuchały fragmentu książki Moniki Oworuszko Walenty i spółka, kryminał dietetyczny. Przeczytany fragment był okazją do dyskusji na temat zasad zdrowego odżywiania. Następnie sami stali twórcami książki pt. Zdrowo się odżywiamy owoce i warzywa polecamy. Każde dziecko miało okazję zareklamować swoje ulubione owoce i warzywa. Wspólnie przeczytaliśmy wiersz Juliana Tuwima Warzywa. Na zakończenie zajęć zgodnie z założeniami akcji wykonano fotografię grupy z książkami.

Mariola Woźnicka

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy