Jak odżywiać się zdrowo? Jak utrzymać wypracowane rezultaty? Czy zdrowa dieta jest trudna?

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jak odżywiać się zdrowo? Jak utrzymać wypracowane rezultaty? Czy zdrowa dieta jest trudna? Zdrowie sochaczew

Takie pytania stawiamy sobie myśląc o zmianie nawyków żywieniowych. Niestety często po kilku dniach zdrowego odżywiania wracamy do tego co zwykle: drożdżówki na śniadanie, kawa zamiast posiłku, obiad na kolację czy batonik gdzieś między czasie. 


Czy robimy coś nie tak?

Każdy z nas ma określoną ilość kalorii, które powinien jeść w ciągu dnia, żeby czuć się dobrze i być zdrowym. Ale uwaga - kalorie to nie wszystko!


To jaka powinna być nasza dieta zależy od wielu czynników m.in.: płeć, wiek, środowisko, aktywność fizyczna, przebyte/aktualne choroby i dolegliwości, alergie i nietolerancje pokarmowe, gospodarka hormonalna, leki i suplementy, narażenie na stres, preferencje smakowe, cel diety.


Przed wdrożeniem zmian w życie, warto skonsultować się ze specjalistą - dietetykiem. Dietę bilansuje się również pod względem składników odżywczych: białek, tłuszczy i węglowodanów. Spożywając odpowiednią ilość tych składników szybciej osiągniemy zamierzone efekty.

Warto pamiętać, że każdy organizm jest inny - nie ma jednej idealnej recepty dla wszystkich, są tylko wzorce, którymi kierujemy się w trakcie zdrowego odżywiania, czy też odchudzania.


Inwestując w zdrowe żywienie, inwestujemy w siebie!


Bo zdrowa dieta może być wspaniałym narzędziem profilaktyki, ale również uzupełnieniem leczenia.

Może mamy jakiś problem natury pokarmowej? Może pojawiła się alergia pokarmowa/nietolerancja? Warto sprawdzić nasze przypuszczenia i po prostu wybrać się do lekarza, a następnie zadbać o właściwą diagnostykę. To podstawa.

Warto również spróbować uporządkować swój jadłospis. Być może spożywamy czegoś za dużo, a czegoś za mało? Może pory posiłków wymagają korekty? Może mamy problem z podjadaniem, a pomijamy pełnowartościowe posiłki? Popełniamy błędy na etapie obróbki pokarmów, nasza dieta jest zbyt monotonna lub nawet niedoborowa.

Kiedy, dzieje się coś nie tak, idziemy zwykle do lekarza. Warto wybrać się również do dietetyka, który pomoże nam dopasować dietę do naszych szczególnych wymagań i potrzeb wynikających nie tylko z konkretnych schorzeń, ale również np. stylu życia.


Przygotuj się do lata.


Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie już dziś. Poniżej prezentujemy metamorfozę Pani Kasi z Sochaczewa, która z pomocą z dietetyka PROJEKT ZDROWIE  - Sylwii Matusiak, schudła 30 kg w ciągu 7 miesięcy!


Umów się już dziś!CENTRUM DIETETYCZNE PROJEKT ZDROWIE SOCHACZEW

ul. Reymonta 7, 96-500 Sochaczew

tel. 530 154 530 


GODZINY OTWARCIA:

PON. 12:00 – 20:00

WT. 9:00 – 17:00

ŚR. CZW. 10:00 – 18:00

PT. 9:00 – 14:00


 1
Oceń
(1 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy